Sokan azzal a kifogással hagyják ki a legfontosabb étkezést, a reggelit, hogy azért nem esznek ébredés után, mert akkor éhesebbek, mintha semmit nem is ettek volna reggelire. Ennek az oka, hogy az emberek többsége helytelenül reggelizik.
Az egyik fő probléma, hogy kevés fehérjét fogyasztunk a reggeli során. Egy tál gabonapehely tejjel jó választásnak tűnhet, de annak tudatában, hogy egy pohár tej csak nyolc gramm fehérjét tartalmaz, igen csekély fehérjét viszünk a szervezetünkbe. Mivel a testünk a szénhidrátot gyorsabba emészti meg, nem csoda ha a gabonapehely elfogyasztása után kis idő elteltével újra éhesek leszünk. A szakértők azt ajánlják, hogy tojást pirítóssal esetleg mandula- vagy mogyoróvajat fogyasszunk az első étkezés alkalmával, így gazdagon feltöltjük szervezetünket fehérjével, és csak később leszünk éhesek.
Minél cukrosabb gabonapelyhet választunk, annál hamarabb leszünk éhesek. A táplálkozási szakértők azt ajánlják, hogy reggel legalább öt gramm rostot vigyünk a szervezetünkbe. Ennek ellenére nem kel felhagyni a gabonapehellyel, amennyiben hozzáadunk lenmagot vagy más magvakat vagy rostban gazdag gyümölcsöt. Amennyiben a lenmag mellett döntünk, jobb, ha összetörjük mozsárban vagy megőröljül kávédarálóban, mert úgy hatékonyabban fejti ki a hatását.
A reggel elfogyasztott joghurtnak legfeljebb két százalék zsírt kellene tartalmaznia, és az éhség kitolása érdekében adhatunk hozzá esetleg diót, mandulát. Egy jó reggeli alacsony zsírtartalmú joghurttal és magas rozstartalmú gabonával és bogyós gyümölcsökkel, nem tartalmaz sok zsírt, ezért is megfelelő táplálék napindításkor.
Sokan abban látják az egészséges reggeli megoldását, hogy kevés gyümölcsöt esznek reggelire, ezáltal vitaminokkal indítják a napot. Nem rossz ötlet, de ha csak gyümölcsöt reggelizünk, akkor kevesebb energiát tudunk termelni, hiszen a gyümölcsök alacsony kalóriatartalmúak – arról nem is beszélve, hogy megemeli a gyomorsav szintjét, ezért kezdetben úgy érezhetjük, hogy éhségrohamaink vannak délelőtt.
A szakértők azt javasolják, hogy ébredés után maximum egy órát várjunk a reggeli elfogyasztásával, ugyanis ha többet várunk éhesebbek leszünk. Az éjszakai alvás során, amikor is 7-8 órán keresztül nem táplálkozunk a szervezetünk lemerül, ezért fontos a reggeli és annak milyensége. Fontos, hogyha nem is tartunk be minden szabályt a reggelit illetően, a hibáinkat minimalizáljuk az éhségrohamok és a gyomorbántalmak elkerülése érdekében. A táplálkozási szakértők szerint bármilyen reggeli jobb, mint a semmilyen.