A pénteki napon könnyűzenei koncertekkel „melegíthetnek be” az érdeklődők, majd szombaton veszi kezdetét a laskafőzőverseny és a Ceglédi Amatőr Fogathajtó Verseny is. A főzőverseny eredményhirdetése után átadják a Cegléd Város Bora díjat is. A főzőverseny házigazdái Bede Róbert televíziós séf és Szőke András humorista lesznek.
Vasárnap a lovaké lesz a főszerep. A II. Ceglédi Vágtán eldől, ki képviseli a várost a Magyar Vágta döntőjében. Sasvári Sándor lovasbemutatója mellett a Ceglédi Lovaskör SE karüsszelbemutatója és díjugratóverseny látható. A szombati lovasversenyek mellett többek között szabad idomítás, csikós bemutató és a Szolnoki Magyar Szablyavívó Iskola bemutatója látható.
Cegléd városának hagyományos étele a laskaleves. A Tiszától nyugatra, ahol a főzni való metélt tésztának nem „laska” a neve, ezt az önteni való sült, tördelt süteményt nevezték laskatésztának. A Tiszántúlon lángelőként és rongyos kapcaként ismert. Felhasználáskor szitába, szűrőbe téve öntötték le forró vízzel, megpuhulva különféle ízesítőkkel – elsősorban mákkal, túróval – ették. Hajdanában a Ceglédről Budapestre bejáró ingázókat is „ceglédi laskások” gúnynévvel illeték. Ugyanis az innen bejáró vasutasok Budapest rákosi pályaudvarain leszállva a vonatról, több vizet rajtahagyva a sült tésztából laskalevest készítettek.
A háromnapos programkavalkádon a Pálinka- és borutcán a hazai családi pincészetek és termelők legfinomabb borai és pálinkái várják az érdeklődőket, valamint a Magyar Posta alkalmi bélyegzése, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara infósátra, kézműves vásár, a hazai hagyományos rendezvénygasztronómia (kenyérlángos, kürtőskalács, sparhelten sült lepény, tócsni), térségi termelői piac, a legkisebbeket pedig Lófoglaló népi kézműves játszóház és vidámpark várja. A zenés programok keretein belül a hagyományőrző népzenészek mellett fellép Radics Gigi, a Kiscsillag, a Roy és Ádám Trió, valamint a Beatrice.
A részletes program itt található.