Augusztus 25-ével új sorozatot indított az MNO. 1938-ban ezen a napon jelent meg a Magyar Nemzet első száma, ebből az alkalomból pedig múltidézésbe fogtunk. Keressék mindennap a 77, illetve 50 évvel ezelőtt megjelent cikkeket az MNO-n! Válogatásunkban riportok, publicisztikák, interjúk, hírek sorakoznak majd az adott napi számból, bepillantást engedve nemcsak a korba, de az azt bemutató Magyar Nemzet szellemiségébe is.
A papírtalpú bakancsok árdrágítása miatt letartóztatták Verő Gyulát, a Metropole Szálló bérlőjét és fiát
Emlékezetes, hogy a közelmúltban egyik Pest vármegyei bizottsági tag a közgyűlésre elhozott egy papírtalpú bakancsot. Így terjedt el annak a híre, hogy ezeket a papírtalpú bakancsokat a hadsereg számára szállították. Nem sokkal később hivatalos jelentés megcáfolta azt, hogy ezeket a a bakancsokat a magyar honvédség részére szállították volna, ellenben megállapította, hogy a polgári üzleti forgalomba tényleg kerültek ilyen silány minőségű bakancsok, amelyek ügyében a hatóság már széleskörű nyomozást indított.
A bakancs-szélhámossági ügy a pesti rendőrségre került, majd innen az árdrágítási és valutaügyek rendőrségéhez, amely dr. Tóth Sándor detektívfelügyelő vezetésével indította meg az erélyes vizsgálatot. Így derült ki, hogy a munkásfelruházási akciók számára több ezer bakancsot akartak vásárolni. Ebbe az üzletbe kapcsolódott bele Verő Gyula, a Metropole-szálló bérlője, aki pályázott a bakancsok szállítására. Több ezer pár bakancs szállítását vállalta el, páronként húsz pengőért. Fia, Verő György segédkezett neki az üzlet lebonyolításában. Tekintve, hogy sem bakancsüzemük, sem cipőkereskedésük nem volt, nagy sietve a város különböző üzleteiből szerezték be a bakancsokat. Ezek között volt több olyan papírtalpú bakancs is, amelyeket csupán házi használatra szántak. Verő Gyula és fia azonban, akik a bakancsokat 5-8 pengős áron vásárolták, ezeket is, mint jó minőségűeket adták el. Hamis számlákra is tettek szert, amelyeket azoktól a kereskedőktől kértek, akiktől a bakancsokat vásárolták. Ezeken a számlákon a bakancsok mint jó minőségűek voltak feltüntetve és kétszeres, sőt háromszoros árakon.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!