Őszinte vallomás Olvasóimhoz

Azon elmélkedtem ezen a szomorú pénteken, hogy mi a fenéről írjak. A poszt utolsó betűjéhez érve talán kiderül majd ez is.

Muki
2012. 02. 17. 11:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nézzék el nekem a kedves Olvasóim, hogy szentimentális hangulatban vagyok, s ennek megfelelően hatalmas küzdelmet folytatok önmagammal. Ennek tárgya kettős. Vajon pár szóban emlékezzek meg a celebek s az orrtúró percemberek friss baromságairól, vagy kicsit szálljak magamba és gondolkozzam el azon, hogy egyáltalán van-e értelme egy ilyen blognak? Van-e ráció olyan – csak elsőre viccesnek tűnő – eseményekről, jelenségekről írni, amelyek valójában halálosan komolyak, hatással bírnak és igen mélyen képesek befolyásolni a gondolkodást? Bizonytalanságom szüli e bizonytalan kérdést: vajon érdemes-e önmagunkat elégetni, haragba fulladni, akár csak pillanatokra is?

„Utánozás majomszokás”, amivel semmi gond egészen addig, amíg a társadalom mikro- és makroszintjein inkább a „jó” érvényesül a „rosszal” szemben. Nem érdemes keseregni: a pofonok ugyan úgy az életünk velejárói, mint mondjuk az ölelés vagy éppen a csók (angolul: kiss). A „bűnösek” – akik Dzsínó szerint szenvedjenek – mindig is életünk részei lesznek. S ha elfogadjuk, ha nem, szükség is van rájuk, önmagunk és a világ megismerése érdekében is, egyfajta igazodási pontok lehetnek, amitől persze az anómia még nem szűnik meg, ám talán feltehetjük a kezünket: köszi, ezt nem.

De itt van egy kis bibi: ki mondja meg, ki a rossz és ki a jó? E blog szerzője nem tud annyit a világról, ami feljogosíthatja arra, hogy „ítéljen”, véleményt fogalmazzon meg olyan jelenségekről, amelyeket egyébként ő maga társadalmilag, szociokulturálisan elviselhetetlennek tart s amelyekről mély meggyőződése szerint azt vallja: ettől csak rosszabb lehet az a valami, amit az életünknek nevezünk.

Szóval – hogy tisztán fogalmazzak Olvasóimnak – a sok viccesnek szánt bejegyzés (melyek talán nem is viccesek), a káromkodás mögött mindig van egy kis fájdalom is, kis keserűség. Ez pedig mindenféle dolgok átgondolására késztet, a lélek dimenziójában a „költség és haszon” arányát is megvizsgálva. A Mukit illető utálat és a sokszor talán jogos felháborodás mellett is bízom abban, hogy egy icipicit sikerült rávilágítanom abban a bizonyos sötét szobában futkosó csótányra. Bár valójában ezt csak Olvasóim tudják igazán. Ha igen, az nekem csak örömöt jelent.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.