8. Paks
A legutóbbi kiírás ezüstérmese felemásan kezdte a szezont, az első fordulóban a Kecskemét ellen ugyan gólgazdag meccsen győzött az együttes, ezután viszont sima vereség következett a Videoton ellen. A hullámzás az ősz további részében is jellemző volt a Paksra, amely eddig csak ritkán mutatta meg, hogy tavaly miért figyeltek fel sokan a csapat játékára. Az év utolsó bajnokiján is vereséget szenvedtek a paksiak, a Videoton a hazai 4-0 után a tolnaiak otthonában is nyert.
Összességében azért elmondható, a Paks támadójátékával nincsen különösebb probléma, a védekezés viszont gyakran hagy kívánnivalót maga után. Ezt mutatja a 31 rúgott, és a 32 kapott gól, azaz a negatív gólkülönbség is.
7. Kecskemét
Ahogy az elmúlt években mindig, a Kecskemét most is gyakran okozott kellemetlen perceket ellenfeleinek, a csapat csak a szükséges kiegyensúlyozottság hiánya miatt nem tudott feljebb kapaszkodni a táblázaton. A lila-fehérek szoros vereséggel kezdtek, a következő fordulókban azonban zsinórban két győzelem következett. Ekkor még Tomiszlav Szivics vezette az edzéseket, vele a kecskemétiek három nagy bravúrt is végrehajtottak az ősz folyamán: sikerült nyerni a Diósgyőr otthonában, a folytatásban pedig a Ferencváros és a címvédő Videoton is megadta magát a Kecskemét ellen, ez utóbbi ráadásul saját stadionjában.
Az évet mégsem Sziviccsel a kispadon fejezte be a Kecskemét, a 17. fordulóban már az ideiglenesen megbízott Szabó István irányította a csapatot, azt azonban egyelőre nem tudni, hosszabb távon kit bíznak meg a klubvezetők, és azt sem, hogy Szivics távozása merre mozdíthatja el tavasszal a Kecskemétet.
6. Pécs
A szezon előtt sokan féltették a pécsieket, aztán hamar kiderült, kár volt az aggodalomért. A csapat első négy meccse közül mindet megnyerte a bajnokságban, a vereség fogalmával csak a hatodik fordulóban ismerkedett meg, amikor a Videoton viszonylag simán nyert a piros-feketék ellen. Nagy skalp, hogy a Ferencvárost az Albert-stadionban tudták legyőzni Mészáros Ferencék, és ugyancsak emlékezetes az esztendő utolsó bajnokija, amikor a Vasas egy sima ötöst kapott a PMFC Stadionban. Ezen a meccsen Bajzát Péter öt gólt szerzett, de rajta kívül muszáj kiemelni Dibusz Dénest, aki ősszel az NB I egyik legjobb kapusa volt.
5. Diósgyőr
Az újonc nem kezdett megilletődötten a szezonban, mi több, az elején úgy futballozott, hogy sokan rögtön a titkos bajnokesélyesek közé kezdték sorolni a miskolciakat: az első fordulóban főleg José Luque és Francisco Gallardo játéka ihlette meg a nézőket, nagyban nekik köszönhető, hogy a Zalaegerszegnek esélye sem volt a pontszerzésre az első fordulóban. A csapat a folytatásban is megőrizte stílusos, gyakran latinos játékát, hátul viszont olykor elemi hibákat vétett, ezért stabilan nem tudott ott maradni az első három helyen.
Az év utolsó bajnokiján a Ferencváros ellen alighanem az idei szezon egyik legjobb hangulatú meccsét játszotta a Diósgyőr, itt hiába vezettek kétszer is a piros-fehérek, végül a fővárosiak ünnepelhettek. Az biztos, hogy ez a vereség nem veszi majd el a miskolci közönség kedvét, és tavasszal is érdemes lesz ellátogatni a DVTK hazai meccseire.
4. Budapest Honvéd
Egyelőre biztatóan alakul Supka Attila második szerepvállalása a Budapest Honvédnál, amely ugyan vereséggel kezdett a bajnokságban, ezután viszont sorozatban négyszer is nyerni tudott. A piros-feketét legyőzték a Ferencvárost és a Videotont, és nem kaptak ki a Debrecentől, továbbá a 16. fordulóban a Győr is megadta magát a Honvéd ellen. Danilo végig nagy erőssége volt a csapatnak, hozzá a szezon közben csatlakozott Torghelle Sándor, akivel még kiismerhetetlenebbé vált a támadósor. Ősszel végig masszív és stabil csapata volt a Honvédnak, és Supka személye a garancia arra, hogy ez tavasszal sem lesz másképp.
3. Videoton
A címvédő ugyan ott van a dobogón, és papíron van esélye a Debrecen befogására, de egyelőre mégsem a terv szerint alakulnak a dolgok Fehérváron: Mezey György távozása után Paulo Sousa rögtön Szuperkupát nyert a csapattal, ám a bajnokságban sokszor hullámzó a Vidi játéka, emiatt távolodni látszik a bajnoki cím. Hazai pályán az első öt meccsüket megnyerték Alvesék, a problémát az okozta, hogy közben idegenben nem mindig sikerült eredményesen futballozni, így jöttek is a váratlan vereségek.
Ettől függetlenül elmondható, hogy kvalitásban nem sokat veszített tavalyi önmagához képest a bajnokcsapat, és ha sikerülne állandósítani a jó formát, a Videoton még mindig képes lehet arra, hogy legalább közeledjen a Debrecen felé, és szorossá tegye a bajnokságot.
2. Győri ETO
Előzetesen nem sokan sorolták volna a győrieket a potenciális bajnokesélyesek közé, ám amikor egymás után hét győzelemmel indított a társaság, már megváltoztak a vélemények. A sorozatos sikereket főleg az érett és eredményes kontrajáték tette lehetővé, az első vereség ideje csak a 10. fordulóban jött el, amikor a Diósgyőr otthonában maradt pont nélkül Csertői Aurél csapata.
Az első kudarc mindenesetre nem fogta meg a Győrt, amely a szezon első felében végig ragaszkodott saját felfogásához, és azon semmilyen körülmény között nem volt hajlandó változtatni – ezzel a csapat sok új hívet is szerzet magának. Amennyiben ebben nem lesz változás, a Győr végig ott lehet a bajnokesélyesek között, de arra feltétlenül képes lehet, hogy üldözőbe vegye a Debrecent.
1. Debrecen
A hajdúságban most bizonyosodott be végérvényesen, anno mennyire jó döntés volt Kondás Elemér kinevezése, és a türelem bizony minden esetben többet ér az eszetlen kapkodásnál. Általában párját ritkítja, ha egy csapat 17 meccs alatt egyetlen vereséget sem szenved, márpedig a Debrecennek sikerült az, ami csak nagyon keveseknek: 17 forduló alatt egyetlen vereséget sem szenvedett a Loki, ellenben nyert 12-szer és játszott öt döntetlent.
Kondás Elemér csapata minden tekintetben megérdemelten utasítja maga mögé a mezőnyt: a Debrecen szerezte a legtöbb, és kapta a legkevesebb gólt a ligában, és jelen viszonyok között nehéz elképzelni, hogy a szezon végén ne a hajdúságba kerüljön a bajnoki arany. Fordulatot persze láttunk már a magyar bajnokságban, és a Győrrel szembeni négy pontos előny bizony messze nem markáns különbség.
A felsőház végeredménye: