Szavazzon 2011 legjobb védőjére!

A FourFourTwo idén is bemutatja a világ legjobb játékosait posztonként. Sorozatunk 2. részében bemutatjuk azt a tíz hátvédet, akiket a legjobbnak tartunk 2011-es teljesítménye alapján. A sorrend alfabetikus, merthogy a döntés az olvasó kezében van. Szavazzon Ön is az esztendő legjobb védőjére!

FFT
2011. 12. 17. 15:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Daniel Alves (brazil, Barcelona)

A Barcelona olyan homogén csapat, olyan kiváló kollektíva, hogy nem hagy nagy teret az egyéniségeknek, nehéz külön-külön elemezni egy-egy játékos teljesítményét. Dani Alves sem lehet olyan virtuóz, mint volt Sevillában, de talán nem bánja, elég jó helyen van…A brazil jobbhátvéd fegyelmezetten ellátja teendőit hátul, és elöl továbbra is torpedóként üzemel.

Fabio Coentrao (portugál, Real Madrid)

Mindenki felhúzta a szemöldökét, amikor Coentrao áttette a székhelyét a Benficától a Real Madridhoz – elsősorban az ára, az érte fizetett 30 millió euró miatt. Benne volt a pakliban, hogy sokat buknak vele Madridban, elvégre csak két szezont húzott le előtte a Benficánál, de a stílusos balhátvéd (többnyire ezen a poszton játszik a blancóknál) eddig nem okozott csalódást, és most úgy fest, megint Mourinhónak volt igaza.

Ashley Cole (angol, Chelsea)

Úgy tűnik, Ashley Cole-t cseppet sem érdekli, mit gondolnak róla az emberek, és nem zavarják meg a játékban a futballpályán kívüli balhéi. Annak ellenére, hogy pályafutását balszélsőként kezdte, úgy játszik, mint egy született balbekk. A Chelsea futballistája továbbra is a Premier League egyik leginkább egyenletes teljesítményt nyújtó játékosa. Lehet őt szeretni vagy utálni, de remek futballista.

Patrice Evra (francia, Manchester United)

Noha közel sem ez a legjobb szezonja a Unitedben, de úgy látszik, hogy a francia védő kiheverte a világbajnokság sokkját, és 2011-ben fontos szerepe volt abban, hogy a „Vörös Ördögök” visszahódították az első helyet az angol bajnokságban, és megszerezték történetük 19. aranyérmét. Az egyik legfegyelmezettebb szélső védő a világon, soha nem hagyja, hogy eluralkodjon rajta a támadó ösztön, és megfeledkezzen elsődleges feladatáról. Még ha nem is most van ereje teljében, így a legjobbak között a helye.

Mats Hummels (német, Dortmund)

Németország legtehetségesebb védője fantasztikus idényt zárt a Dortmunddal, megszerezték a klubtörténet hetedik bajnoki címét, és félelmetes belső védőpárost alkottak Neven Suboticcsel. Az ex-Bayern játékos viharos gyorsasággal robbant be a német válogatottba is. Még a mostanában futószalagon érkező német tehetségek közül is kimagaslik.

Philipe Lahm (német, Bayern München)

Noha a tavasszal a védelemből nem tudta győzelemre vezeti csapatát a Dortmund elleni háborúban, még mindig a világ egyik legjobb hátvédje. A szabadrúgásai élményszámba mennek, szemet gyönyörködtetőek a felfutásai is, és ősszel hétszer nem kapott gólt a csapata, amikor kezdő volt.

Vincent Kompany (belga, Manchester City)

A szolid belga rendíthetetlen volt az előző szezonban, nem véletlenül választották a Manchester City csapatkapitányává, és elismerésként kezeli, hogy kiérdemelte a „Vince the Prince” (Vince Herceg) becenevet. Talán ő maga sem gondolta volna, hogy ilyen magaslatokban jut a Premier League-ben, amikor elhagyta az Anderlechtet öt évvel ezelőtt. De még mindig csak 25 éves, és nem gondoljuk, hogy ebben az évben jelölhetjük utoljára az legjobb védője díjra.

Gerard Piqué (spanyol, Barcelona)

Piqué ázsiója folyamatosan emelkedik, amióta hazatért Angliából, idén sem volt ez másként. 2011-ben is bezsebelt pár újabb trófeát a Barcával (BL, La Liga). Amikor Carles Puyol sérült volt, az ő kezében volt a marsallbot a védelemben, igazán ütős párost alkotott Javier Masceranóval középen. A hibátlan technikájú, vezetői tulajdonságokkal bíró Piqué személyében megvan a következő évtizedre Puyol utódja a gránátvörös-kékeknél.

Thiago Silva (brazil, Milan)

Thiago Silva idén reflektorfénybe került hazájában is, annak ellenére, hogy korábban nem volt nagy sikere Brazíliában. A „klasszis” és az „állóképesség” a két leggyakoribb jelző, amit a nevével kapcsolatban a leggyakrabban hallani. A Milan szurkolói már a klubtörténet nagy legendáihoz, Maldinihez és Baresihez hasonlítják. Amióta megérkezett Milánóba, kiszoríthatatlan a csapatból, remek párost alkot Alessandro Nestával a védelem tengelyében.

Nemanja Vidics (szerb, Manchester United)

Mit látsz akkor, amikor úgy érzed, jön feléd egy hegy? Igen, Nemanját! A rémisztő szerb ugyan a szezon elején sérült volt, de amikor visszatért a Unitedbe, rögtön meglátszott a különbség – sokkal kevesebbszer kerültek helyzetbe és szereztek gólt az ellenfelek. Kulcsszerepe volt abban, hogy a United májusban 19-edszer emelhette a magasba az angol bajnoki serleget. Rio Ferdinanddal rendkívüli stabilitást adott hátul a csapatnak. Ugyan Messit és társait a BL-döntőben ők sem tudták megállítani, na de kik tudták volna a helyükben?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.