Álvaro Domínguez (Atlético Madrid)
Manapság nem akármilyen érdem, hogy valaki az Atlético Madrid védelméből kerül be a legjobbjai közé, a 22 éves Domíngueznek azonban sikerült ez a bravúr. Bár társai nem mindig álltak a helyzet magaslatán, neki folyamatosan sikerült kiegyensúlyozott teljesítmény nyújtania, ezt mutatja, hogy már a spanyol nagyválogatott ablakán is kopogtat.
Carles Puyol (Barcelona)
A Barcelona csapatkapitánya természetesen nem hiányozhat a jelöltek közül, egyrészt, mert 2011-ben is igazi vezéregyénisége volt csapatának, másrészt azért, mert amikor sérülés miatt nem játszhatott, akkor azt általában megérezte a katalán csapat védekezése. Túl azon, hogy feladatát évek óta a legmagasabb szinten látja el, vérbeli profi szemlélete klubjában és a válogatottban is nélkülözhetetlenné teszi.
Daniel Alves (Barcelona)
A brazil játékos egyesíti mindazon tulajdonságokat, amelyek a modern labdarúgásban tökéletessé tesznek egy szélsőhátvédet: gyors, technikás, a támadásokba rendkívüli érzékkel tud bekapcsolódni. Passzolási készsége és rúgótechnikája kiváló, mindemellett védekezésben is képes kifogástalan teljesítményt nyújtani.
Gerard Piqué (Barcelona)
A Barcelona védője a válogatottban és a klubcsapatban is kiemelkedő évet produkált, nagy erőssége, hogy nem csak hátul látja el hiba nélkül feladatát, de a támadások elindításában is kulcsszerepe van. Remek fejjátéka miatt sokszor tűnik fel az ellenfél kapujánál, a sallangmentes megoldások helyett mindig a labda megjátszására törekszik. Ez utóbbi tulajdonsága kiemeli társai közül.
Jeremy Mathieu (Valencia)
A francia játékos nem tartozik a pengés védők közé, ugyanakkor rendkívüli gyorsasága és sokoldalúsága miatt nagy hasznára van a csapatának. A Valencia 2011-ben sokat profitált abból, hogy Mathieu egy egész meccset képes ugyanazon a szinten végigrobotolni, és ha a szükség úgy hozza, az ellenfél kapuja előtt is feltalálja magát. A labdákat jól adja be, ennek köszönhetően már sok gólt szerzett csapata.
Marcelo (Real Madrid)
Madridban nem könnyű Roberto Carlos nyomdokaiba lépni, s bár Marcelo egyelőre nyilvánvalóan nem éri el elődje szintét, szépen lassan közelít hozzá: érkezése után még sok hibát elkövetett, a védekezés nem volt erőssége, José Mourinho alatt viszont kivirágzott, s mára alapember a Real Madrid védelmében. Kiveszi részét a támadásokból, védőmunkája rengeteget csiszolódott.
Sergio Ballesteros (Levante)
Sokak szerint pokróc, mások szerint csak kemény és határozott – mondják a Levante hátvédjéről, aki leginkább azért fért fel a szűk listára, mert ősszel kulcsszerepet vállalt a kiscsapat nagy menetelésében. Ballesteros nem válogat a megoldásokban, de ha igazán formában van, hátul a legnagyobb klasszisok nívóját is képes megközelíteni. Ősszel a Real Madrid elleni meccsen levette a pályáról Cristiano Ronaldót, ami ebben az évben nem sokaknak sikerült.
Sergio Ramos (Real Madrid)
A camasi születésű védő középen és a szélen is világklasszis teljesítményre képes, a vélemények megoszlanak, hogy tulajdonképpen hol van nagyobb hasznára csapatának. Az biztos, hogy posztján a világ egyik legjobbja, játéka alapján már sokan Paolo Maldini utódját látják benne. Anno még sok kritikát kapott amiatt, hogy túl gyakran elveszíti a fejét, mostanra azonban egyre higgadtabbá vált, amiből a Real Madrid és a spanyol válogatott is sokat profitált.