Az eseményt dr. Borbély Zoltán, a szövetség Jogi- és Sajtóirodájának vezetője nyitotta meg, majd Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke tartott előadást az UEFA tíz pontból álló cselekvési tervéről, illetve az európai szövetség megelőzési programjáról. Berzi Sándor elmondta: a Föld népességének mintegy 20 százaléka kapcsolatban áll valamilyen szinten a labdarúgással, ezért a futballmérkőzések történései jelentős hatással lehetnek a társadalomra. Az UEFA zéró toleranciát hirdetett meg a rasszizmus ellen, megelőzési programokat indított, valamint kidolgozott egy tízpontos cselekvési tervet a probléma kezelésére. A mérkőzéseket ebből a szempontból szigorú szabályok szerint bonyolítják le, a kluboknak, a rendezőknek és a játékvezetőknek is pontos feladataik vannak.
Gibril Deen, a Mahatma Gandhi Egyesület elnöke ismertette a SPIN Projekt célját, tevékenységét, valamint az eddigi tapasztalatokat. Kiemelte: ő maga a sportot tartja a legnagyobb lehetőségnek a beilleszkedésre, valamint a rasszizmus legyőzésére, és az elmúlt évek során szervezett programok sikere alátámasztja ezt a tételt.
A Bicskei Menekülteket Befogadó Állomás igazgatója, Hős Sándor leszögezte: a menekültek társadalmi beilleszkedésének megkönnyítésében a sport játssza az egyik legfontosabb szerepet, az állomás közel 22 éves működése során bebizonyosodott, hogy a sport az elfogadás és elfogadtatás legkézenfekvőbb formája. Az előadás második felében Szilágyi László, a RealTanoda projektvezetője, valamint Dajka László, a szakmai munka irányítója beszélt a Puskás Akadémia és a Real Madrid Alapítvány közötti együttműködéséről, amely során hátrányos helyzetű fiatalok focizhatnak és kosarazhatnak Felcsúton.
Fotó: Gibril Deen, a Mahatma Gandhi Egyesület elnöke (fotó: mlsz.hu)