Bánki Erik, az Országgyűlés Sport- és turizmusbizottságának elnöke a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában számolt be a kormány terveiről, e szerint a jelenlegi Puskás Stadion felső karéját elbontják, így annak befogadóképessége 40 ezer főre csökken. Az MLSZ kérésére így a régi stadion a világbajnoki selejtezők alatt is üzemel majd.
Közben még februárban pályázatot írnak ki egy új, 45 ezres, 60 ezresre bővíthető stadion felépítésére, erre 30-35 milliárd forintot szán a kormány. Az új stadion várhatóan 2015-re készülne el, ez után a régit atlétikai stadionná alakítanák át.
Bánki Erik a 2012-es stadionépítések ütemezéséről és anyagi forrásairól is beszélt:
„A debreceni aréna és az Albert Stadion építése elkezdődik idén: a tendereztetés szakaszába léptek az előkészületek. A Puskás Stadion építése kicsit lassabb lesz, mert ott olyan döntés született, hogy a bontás helyett megpróbáljuk megtartani átmenetileg a régi stadiont. Az MLSZ kérésére felülbíráltuk a korábbi terveket, így egyelőre megmaradna a régi pálya, a felső lelátók karéjait elbontanák, a középsőt pedig megerősítik – így a labdarúgó világbajnoki-selejtezők idején egy 40-45 ezres befogadóképességű átmeneti stadion működne a régi átalakításával.”
„Így tehát az új aréna építésének két-két és fél éve alatt nem marad az ország nagy stadion nélkül. Közben párhuzamosan elkezdik építeni – nem a régi helyén, hanem mellette – az új Puskás Stadiont, amelynek tervezésére nemzetközi pályázatot írnak ki februárban, s a néhány hónapos elbírálás után 30-35 milliárd forintból készülhetne az új, szintén 45 ezres stadion, amely a széksorok távolságának szűkítésével akár 60 ezresre lesz bővíthető, mondjuk egy BL-döntő rendezése esetén. A munkálatok 2013 elején indulhatnának és 2015-re meglehet az új Puskás” – mondta Bánki Erik.
A régi stadion sorsa azonban még nem tisztázott, jelenleg úgy tűnik, atlétikai stadionként funkcionálhat tovább:
„Miután az atlétikai szövetség futópályás nagy stadiont igényel és tervben is van egy ilyen fejlesztés ezen a területen, így a költséghatékonyság akár a régi stadion megmaradását is eredményezheti az új mellett” – mondta el a politikus.
Bánki azt is elmondta, keresik annak a lehetőségét, hogyan lehetne olcsóbban működtetni a Sportkórházat:
„7 milliárdos igénye lenne a mostani épület befejezésének, felszerelésének. Most annak a lehetőségét vizsgáljuk, hogy más, jó állapotban lévő egészségügyi intézmények területén, azok átszervezésével megspórolható-e a 4-5 milliárdos építkezés. Mindenképpen szeretnénk az intézményt és a rendszert egyben tartani. Keressük tehát az új helyét, ha találunk olcsóbb megoldást.” – tette hozzá Bánki.