A Régi Siposban találkoztak az Aranycsapat tagjai + videó

Az Aranycsapat Öröksége Alapítvány és a Magyar Labdarúgó Szövetség a Régi Sipos étteremben látta vendégül az Aranycsapat legendás játékosait.

FFT-mlsz.hu
2012. 03. 30. 9:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Aranycsapat Öröksége Alapítvány egyik célja, hogy a magyar labdarúgás legsikeresebb időszakának méltatlanul elfeledett labdarúgói is megkapják ugyanazt a tiszteletet és megbecsülést, mint a korszak legnevesebb labdarúgói. A Régi Sipos étteremben tartott találkozón az Aranycsapat keretének tagjai közül közül Buzánszky Jenő, Várhidi Pál és Tóth II József vett részt, míg az MLSZ-t Dunai Antal elnöki tanácsadó, valamint Borbély Zoltán, a Jogi- és Sajtóosztály vezetője, az Aranycsapat Öröksége Alapítvány felügyelő bizottságának elnöke
képviselte.

Kolláth József, az alapítvány kuratóriumának főtitkára köszöntőjét követően beszámolt a szervezet elmúlt éves működéséről, és aktuális terveiről. A hivatalos programot kötetlen beszélgetés követte, melynek során a legendás futballisták pályafutásuk legemlékezetesebb pillanatairól meséltek, idéztek fel ismert és kevésbé ismert anekdotákat, történeteket.

Várhidi Pál mesélt arról, hogy milyen érzés volt a kispadról végignézni az Évszázad Mérkőzését Londonban, és arról is, hogyan fordulhatott elő, hogy azokon a meccseken, mikor ő is pályára lépett, sosem kapott ki a válogatott.

Tóth II József tizenkét válogatott meccsén – ahogy ő fogalmazott: véletlenül – öt gólt szerzett, mégsem tartja magát az Aranycsapat tagjának. A tények persze ellentmondanak ennek, hiszen a Csepel kiváló jobbösszekötője pályára lépett az angolok elleni budapesti 7–1 alkalmával, valamint az 1954-es vébén, az NSZK ellen 8–3-ra megnyert csoportmérkőzésen is, ráadásul mindkét találkozón szerzett gólt. Érdekesség, hogy Tóth II 1940-ben lett a Csepel ifjú sportolója, de eleinte asztaliteniszező volt, és csak később váltott a labdarúgásra. A Csepel (akkoriban Weisz-Manfréd Torna Klub) 1942-ben és 1943-ban is megnyerte a bajnokságot, a későbbi kiválóság ezekben az években labdaszedőként szurkolt példaképeinek, és a duplázó bajnokcsapat tagjait a mai napig fejből fújja.

>>> az mlsz.hu videója

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.