A REAC-ot Forgács József tulajdonos mellett Mátyus János vezetőedző képviselte és a játékosok. Megjelent Urbán Flórián, Telek András, Dragóner Attila, Löw Zsolt, az Újságíró-válogatott több tagja.
A kollégák közül a Népszabadság sportrovat-vezetője, Hegyi Iván, a Sport Plusz újságírógárdája, az nb1.hu alapító-főszerkesztője, Imre Mátyás, a Nemzeti Sport futballrovatának vezetője, Vincze András és Somogyi Zsolt, valamint Vajda György, és a sportriporter, Hajdu B. István is részt vett a búcsúztatáson.
Ott volt a rákospalotai temetőben többek között az MLSZ részéről Borbély Zoltán, a Jogi és a Sajtóiroda vezetője, ifjabb Mészöly Kálmán, megjelent a Győri ETO tulajdonosa, Tarsoly Csaba, a ZTE edzője, Prukner László és a Vasas egykori technikai vezetője, Antal Péter is.
A XV. kerület alpolgármestere egy cikkével a Futball halála cíművel búcsúzott Kutasitól, amely a helyi lapban jelent meg. Emlékeztetett rá, soha nem kért honoráriumot, azt a hátrányos helyzetű gyerekeknek ajánlotta fel.
A cikkben sorba szedte, a nálunk szegényebbeknek, a nálunk gazdagabbaknak is sikerült futballt teremteni. A nálunk rosszabb természeti viszonyok közt élőknek is sikerült, csak nekünk nem, mert szoftkommunizmus a futballban még él, a zsenire úgy tekintenek, mint egy betegre.
„Fiamként szerettelek, mégsem ismertelek igazán, mert ha ismerlek, akkor szorítom a kezed, és nem engedem el, és nagy hagyom, hogy így legyen. Mi mindent terveztetek Simon Tibivel, micsoda lelkesedés volt bennetek” – ezek már Forgács József szavai voltak.
„Vége az életemnek. Amiért harcoltam, mind semmivé vált, abban a klubban gyűrt maga alá a mocsok, amelyért dolgoztam, azok az emberek tettek tönkre, akikben megbíztam. Csúzlival lövöldöztem az aknavetőkre, belátom, vereséget szenvedtem” – mondta Kutasi utolsó interjújában.
Halála előtt két nappal hat REAC-játékost vettek őrizetbe, egy már hetekkel azelőtt előzetesben volt. A csapat korábbi edzőjét, Aczél Zoltánt is gyanúsítják legalább egy REAC-meccs manipulálásával.
Az 1964. február elsején született Kutasi volt a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) sajtófőnöke 2000-ben, Simon Tiborral a BVSC-nél dolgozott 1999 és 2001 között, a REAC-hoz 2001-ben került, Simonnal együtt. 2002 áprilisában, Simon brutális meggyilkolásakor a család képviselője volt. Később az MLSZ elnökségi tagja is volt.
Fotó: digisport.hu)