A Digi Sport Reggeli start című műsorának hétfői vendége volt Maruzsi László, a játékvezetőket segítő valós idejű technológia kidolgozója. A FIFA-teszten azonban elbukott a találmánya, és csak 56 százalékot kapott. A feltaláló szerint 30 millió forint hiányzott a fejlesztésből, és egy csip, amely kapható.
„Júniusra lett volna esélyünk arra, hogy utolérjük magunkat – mondta Maruzsi László, aki szombaton 12.33-kor kapta meg a tesztelés korrekt, pontos eredményét. – E szerint a mi rendszerünk még nem tart ott, hogy elfogadják. Abban bíztam, hogy százszázalékos eredményt senki nem tud elérni, és mindenkit továbbtolnak a júniusi döntésig.”
A feltaláló szerint a rendszere a szélsőséges eseteknél van lemaradásban. A normális erejű labdáknál 90 százalékosan teljesített, ám a gólvonal mögül gyorsan visszapattanó labdáknál nem volt megfelelő a számítógép pontossága. Ez pénzkérdés, amiért csak magamat hibáztatom. A csapatot így is dicséret illeti, hogy ennyit is ki tudtak hozni a rendszerből. Bajban voltunk a fényviszonyoknál is, mert erős napsütésben a számítógép a labda árnyékát is hozzászámolta a gömbformához. Ma már lehet kapni olyan csipet, amely világosítja az árnyékot, de erre nem volt pénzem. Harmincmillió forint kellett volna a működő rendszerhez, amely játékos követésre és elemzésre is alkalmas.”
Maruzsi László sajnálja, hogy nem tudta kihasználni a mostani tesztlehetőséget. Mint mondta: „jó országimázs lehetett volna. A világ televíziói, még a CNN is a továbbjutó két céggel foglalkozik.” Azt is hozzátette, hogy akár mindkét cég – a Hawk-Eye és a GoalRef – is megkaphatja a jogot a rendszer működtetésére, így semmiképp nem áll le a szisztéma fejlesztésével: „Eltelt két MLSZ-éra úgy, hogy nem tudtunk együtt dolgozni, pedig sportdiplomáciailag, szakmailag és anyagilag szükség lett volna rá. Ez most megtörtént, de kicsit későn. Nem vagyok elkeseredve. A miénk egy real-time-technológia, amely működni fog. Most megakadtunk, de tanultunk belőle, nagyon sok fejlesztést fel tudunk használni a későbbiek folyamán a gólvonalnál, illetve a lesnél. Sporttörténelmet fogunk írni, és már csak azért sem adom el külföldön. A nyáron már megmutattuk a kispesti pályán, hogy a rendszer jelzi a gólvonalon túljutó labdát, ha befejezzük a fejlesztést, az őszi szezontól a leshelyzeteket is meg tudjuk mutatni.”