Mint már írtunk róla, kedd este súlyos hiba történt a Kassai Viktor és magyar segítői által vezetett Ukrajna-Anglia sorsdöntő meccsen a D-csoportban. A 62. percben Marko Devics látványos egyéni játék után lőtt kapura, az angol védő, John Terry csak a gólvonalon túlról tudta kikotorni a labdát. Ennek ellenére az alapvonalnál álló Vad II István nem jelzett, így Kassai nem adta meg a találatot, noha jól látszik: a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon. Ezzel Ukrajna egyenlíthetett volna, bár így is csak győzelem esetén juthatott volna tovább, végül az 1-0-ra nyerő angolok mentek a negyeddöntőbe.
A kommentárok és nyilatkozatok nem kegyelmeznek a magyar játékvezetőknek:
„Öt bíró van már a pályán, és a labda ötven centiméterrel a gólvonal mögött van. Képesek voltunk egyenlíteni, de nem adták meg nekünk a találatot” – mondta Oleg Blohin ukrán szövetségi kapitány, aki szerint Kassai akkor is hibázott, amikor Andy Carroll a könyökölt, de nem ítélt, továbbá John Terrynek is volt egy szabálytalansága, amiért sárga lapot érdemelt volna.
"Nem hiszem el. Ott van a partjelző, plusz még egy ember az alapvonalon. Öt méterre áll, és nem látta? Hihetetlen” - ezt már a korábbi angol válogatott Chris Waddle mondta a BBC-ben.
A BBC Sports egyébként közvetlenül az eset után élő közvetítésében azzal viccelődött, hogy van egy új orosz partjelzőjük, Vad II István – utalva az 1966-os vb-döntőre, amikor a szovjet partjelző kétes körülmények között adta meg Geoff Hurst gólját az NSZK ellen.
Az angol Eb-keretből kimaradt Rio Ferdinand pedig azt írta a Twitteren, hogy az angolok visszakapták a sorstól azt, amit 2010-ben elvett a világbajnokságon Frank Lampard meg nem adott góljánál.
A nemzetközi sajtóban újra téma, hogy Michel Platini ötlete, a „hatbírós” rendszer sem hozta meg a várt eredményt, és ez újabb érv a nagy tornákon a videobíró bevezetése mellett (az olasz-ír meccsen sem a gólvonalbíró, hanem a játékvezető vette észre, hogy Antonio Cassano fejese után a labda áthaladt a gólvonalon). Az eset újra fókuszba állíthatja a gólvonal-technológiát, amelyről a nemzetközi szabályalkotó testület, az IFAB egyébként épp július 5-én tárgyal Zürichben.