Ezt vallja Kőrösi Zoltán is, akinek a Hadik Irodalmi Szalon még a nyári szünet előtt bemutatja Az utolsó meccs – történetek a titkos magyar focikönyvből című kötetét.
„Az élet és a labdarúgás között roppant sok a hasonlóság. A különbség olykor legfeljebb annyi, hogy az egyikben világosabban fel vannak festve az oldalvonalak, és többé-kevésbé azt is lehet sejteni, hogy a bíró mikor fújja le a meccset” – vallja az író.
Az irodalmi esten a négy meghívott vendég négy különböző, ámde egymással összefüggő területről érkezik.
Kőrösi Zoltán József Attila-díjas író saját bevallása szerint húsz évig legalább annyi időt töltött a futballal, mint az irodalommal. Meghatározó tagja a Magyar Íróválogatottnak, amely a kortárs magyar irodalmi élet sportkedvelő írótagjainak futballcsapata. Kőrösi 1990- 2007 között a Magyar Rádióban dolgozott, 1995-től a Rádió Irodalmi szerkesztőségének vezetője, 2002 júliusától 2007 áprilisáig (a megszüntetésig) a Művészeti Főszerkesztőség főszerkesztője volt. Volt lapszerkesztő (Kritika) és könyvsorozat (JAK-füzetek) felelős, dramaturg és forgatókönyvíró, tanár és műsorkészítő.
A kötetben szereplő képeket Burger Barna fotográfus készítette, így Ő a fent említett könyv társ-alkotója, de kettejük kapcsolata nem itt kezdődött: több könyvet alkottak már együtt, s az Íróválogatottban is együtt játszanak.
Esterházy Márton válogatott futballista, testvére író. A Budapesti Honvéd játékosa volt. Huszonkilenc mérkőzésen 11 gólt szerzett a magyar labdarúgó-válogatottban, résztvevő volt az 1986-os labdarúgó-világbajnokságon Mexikóban, ahol Magyarország kiesett a csoportkör során. Ő szerezte az első gólt a 2–0-s győzelemkor Kanada ellen, és bizonyára mindenki emlékszik az 1986-os Magyarország–Brazília mérkőzésre, melynek eredménye 3–0 lett, és a harmadik gólt szintén Ő szerezte. Részese volt tehát a nyolcvanas évek talán legfontosabb négy magyar győzelmének, és a négyből hármon gólt is lőtt.
Szöllősi György sportújságiró, a FourFourTwo magazin magyar kiadásának főszerkesztője, Puskás Ferenc életrajzírója, a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia kommunikációs igazgatója. Szöllősi igazi szakmabeli, aki érdekesen, izgalmasan mesél a futball világáról, s az irodalom is közel áll hozzá: Édesapja Szöllősi Zoltán József Attila-díjas költő. Szöllősi tizennyolc éves kora óta publikál a sportsajtóban, tíz éven át volt a Nemzeti Sport labdarúgórovatának munkatársa, helyettes vezetője, a Képes Sport szakírója, 2010 óta a világ vezető futballmagazinja, a magyar FourFourTwo főszerkesztője. 1997-ben Czibor – Dribli az égig címmel könyvet írt az Aranycsapat balszélsőjének életútjáról. Először 2005-ben megjelent Puskás című könyve a harmadik kiadásánál tart és előkészületben van a spanyol illetve az angol nyelvű kiadás. 2007-től a felcsúti Puskás Akadémia sajtófőnöke, a 2011-ben hazatért Puskás-hagyaték kezelője.
Az esten a zenéről Grencsó István fog gondoskodni. Grencsó az élő zenész-legendák egyike, a magyar avantgarde jazz egyik kiemelkedő alakja.
2 x 45 perc: a meccs hivatalos játékideje. 2 x45 perc lesz a június 27-i Hadik Irodalmi Szalon est időtartama is. Az eseményre a belépés díjtalan.