Diplomát kaptak a csalásra kényszerített edzők [Videó]

Tizenhét szakember vette át a Pro-licences képesítését. Legtöbbjük az elmúlt években vezetőedzőként dolgozott... Hogy is van ez?

FFT
2012. 09. 05. 9:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MLSZ hivatalos weboldalán adta közzé, hogy újabb tizenhét szakember vette át kedden a telki edzőközpontban a legmagasabb edzői képesítést.

"Ezek a szakemberek idén májusban az európai szövetség megfigyelése és ellenőrzése alatt szerezték meg a létező legmagasabb európai futballedzői diplomát" - mondta Mezey György, a felnőttképzési intézet igazgatója, majd Csányi Sándor MLSZ-elnök szólalt fel:

"Az elmúlt két évben jelentős munkát végzett a szövetség, hogy az országban javuljanak a futball körülményei és az infrastruktúrája - fogalmazott a szövetség első embere. - Nem látok arra okot, hogy a támogatási rendszerünk hatására miért ne jutna vissza Magyarország a világ élvonalába, s e folyamatnak fontos szereplői azok a Pro-licences edzők, akik elmondhatják magukról, hogy nemzetközi szinten is a legmagasabban jegyzett végzettséggel rendelkeznek. A tanulás folyamata a mai nappal nem fejeződött be, a legmodernebb tudományos háttér felhasználásával a nemzetközi tapasztalat hasznos elemeit is meg kell ismerniük munkájuk során. Ígérhetem, hogy az MLSZ ebben minden támogatást és segítséget megad az önök számára!"

A friss diplomások névsora:

Természetesen mi is gratulálunk a "végzős diákoknak", ugyanakkor feltesszük a költői kérdést: ha ezek a trénerek csak most kapták meg azt a képesítést, ami az MLSZ szabályzata és a klublicencben lefektetettek szerint elengedhetetlen ahhoz, hogy NB I-es csapatot irányítson egy szakember, miképpen dolgozhattak az elmúlt években?

Mert a listán többek között szerepel az a Détári Lajos, aki néhány hete még a Ferencvárost vezette, ott van Bozsik Péter, aki történetesen a magyar válogatott szövetségi kapitánya is volt, de említhetnék Török Lászlót, vagy éppen Horváth Károlyt, aki jelenleg is a Kecskemét, illetve a Siófok szakmai direktora.

Nyilvánvalóan mi is tudjuk a kérdésünkre a választ: egy apró módosítás a titulust illetően, és máris szabályos (?) a szabálysértés.

Hozzátesszük: korábban legalább a látszat meg volt, és a klubok nem "tolták" az emberek arcába a csalást: az előző szezonban például ifjabb Mihalecz István nyilatkozott a siófoki meccsek után, a Fradinál viszont bátran állították a bírózó, ellenfelező, krákogó Détárit a kamerák elé – csak hát a neve alatt a szakmai igazgató megnevezés szerepelt.

Csányi a külföldi edzők magyarországi szerepvállalása kapcsán azt mondja, ez természetes, mert más területeken is felfedezhető a nemzetközi konkurencia. Igaza van.

Arra viszont kíváncsiak lennénk: hajlandó lenne-e a banki szektorban egy olyan pályázót a legmagasabb pozícióba ültetni, akinek nincs megfelelő képesítése a feladathoz? Kerülhetne-e úgy a felelős beosztásba, ha azt állítja: a papírok megszerzésén fáradozik? Vagy az üzleti világban is elég, ha a névjegykártyán egy addig ismeretlen munkakör kerül a választott neve alá?

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.