Ez most tényleg 3 pontot ért – nyert a Szerethető

Egyből egy, azaz hozta a kötelezőt a magyar válogatott: Egervári csapata simán nyert Andorrában. Hollandia és Románia is győzelemmel kezdett.

FFT
2012. 09. 07. 20:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az 1986-os, mexikói világbajnokság óta 13 világversenyen (Eb, vagy vb) léphettek pályára nemzeti csapatok – valamennyi seregszemlét a magyar válogatott nélkül rendezték... Brazíliában azonban már ott a helye Magyarországnak! Ez nem a szokásos szurkolói óhaj, hanem olyan szakember állítja, aki a leginkább kompetens az együttes játékerejét illetően. Egervári Sándor kinevezésekor jelentette ki: a 2014-es világbajnokság kvalifikációjára összerak egy olyan keretet, amely eredményesen veszi majd a selejtezősorozatot.

Nos, az elmúlt két esztendőben pozitív és negatív kritikát is kapott a Szerethető becenevet viselő társaság (jegyezzük meg, nem elsősorban stílusa, összetétele miatt lett az ország kedvence a nemzeti együttes, hanem azért kereszteltük el így, mert a kapitány első nyilatkozataiban rendre erre a jellemzőre hivatkozott, amikor értékelte a válogatottat): van, aki szerint csak azért volt képes ilyen látványosan előrelépni a FIFA-ranglistán, s szállítani a győzelmeket, mert Egervári zömében verhető riválist választott a felkészülési meccsekre, de sokak meggyőződése, hogy a kapitány keze alatt az elmúlt évek legfelkészültebb, leginkább hatékony csapata alakult ki, amelynél nem mellesleg nagyszerű a csapatszellem.

 

Egy azonban biztos: amíg az elmúlt hónapok meccsei után volt lehetőség magyarázkodni, és arra hivatkozni az esetleges gyengébb produkciót követően, hogy a vb-selejtezőkre lesz csúcsformában a gárda, Andorra ellen már úgy lépett pályára a válogatott: most már senki nem fogad el kifogást.

A szeptemberi meccsekre (az Andorra elleni találkozó után kedden Hollandia érkezik Budapestre) 4 pontot tervez Egervári, amelyből az első három megszerzése kötelező feladat volt.

 

A világranglista 199. helyén álló miniállam San Marino mellett a leggyengébb a kontinensen, májusban szakította meg harmincöt vereséges szériáját egy Azerbajdzsán elleni döntetlennel. Andorra legutóbb 2004. október 13-án, Macedónia ellen nyert meg mérkőzést, története során mindössze három győzelmet számlál.

Talán a rivális miatt is voksolt a szokottnál támadóbb formációra Egervári Sándor, aki Koman Vladimirt, Hajnal Tamást, Gera Zoltánt, Dzsudzsák Balázst és Szalai Ádámot is a kezdőbe jelölte. Az első félidőben mégis a védelemben szereplő játékosok voltak a főszereplők.

Előbb Juhász Roland bólintott a kapuba egy Dzsudzsák-szöglet után, majd Vanczák tolta meg remek ütemben a labdát a 16-oson belül, és harcolt ki tizenegyest – amit Gera értékesített.

A sima vezetés ellenére ne gondoljuk, hogy sziporkázott a válogatott, rengeteg pontatlan átadás jellemezte a futballunkat, és valódi helyzeteket sem dolgozott ki Magyarország. Egervári sem lehetett elégedett az támadójátékkal, mert a szünetben Gerát Priskinre, az egycsatáros felállást kétékes formációra cserélte.

A változtatás után sem javult fel látványosan a fehérben futballozó csapat játéka, ám egy pontos Vanczák-beadást Szalai a kapuba fejelt. A magyarok harmadik gólja, valamint egy házigazda védő kiállítása után már csak az volt a kérdés: mekkora különbséggel nyeri meg első vb-selejtezőjét a válogatott.

Nos, a végeredmény 5–0 lett.

Bővebb beszámolóval nem untatnánk senkit, és mélyebb értékelésre sem vállalkoznánk, mert ez az andorrai rivális nagyon kilóg ebből a csoportból. Hogy mire képes a magyar válogatott, és valóban reális esélye van-e kijutni a brazíliai vébére, azt – többek között – a hollandok elleni randevú mutatja majd meg.

A legfrissebb hírek szerint elővételben 17 ezer jegy már gazdára talált és telt ház lesz kedden a Puskás-stadionban.

Na, ugye, hogy szeretik ezt a Szerethetőt!

Andorra–Magyarország 0–5 (0–2)

Andorra la Vella. V: Aleckovic (Sirko, Turudic – mindhárom bosnyák)

ANDORRA: Gómes – E. García, Lima, A. Rodrígues, M. García – Pujol, Clemente (Lorenzo, 72.) – Vieira, Moreno (S. Gómez, 69.), Vales – F. Silva. Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez

MAGYARORSZÁG: Bogdán  – Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó – Koman, Korcsmár, Hajnal (Elek, 75.) – Gera (Priskin, 46.), Szalai (Németh, 83.), Dzsudzsák. Szövetségi kapitány: Egervári Sándor

G: Juhász (12.), Gera (32. – 11-esből), Szalai (54.), Priskin (68.), Koman (82.)

Kiállítva: Vales (67.)

A D-csoportban a hollandok két góllal legyőzték otthonukban a törököket, Románia pedig Észtországban nyert.

HOLLANDIA–TÖRÖKORSZÁG 2–0 (1–0)

Amszterdam. V: Carballo (spanyol)

Hollandia: Krul – Janmaat, Heitinga, Martins Indi, Willems – Sneijder, Clasie, Strootman – Narsingh, Van Persie, Robben. Szöv. kapitány: Louis van Gaal

Törökország: Tolga Zengin – Gökhan Gönul, Ömer Toprak, Bekir Irtegun, H. A. Kaldirim – Mehmet Topal, Emre Belözoglu – Hamit Altintop, Nuri Sahin, Arda Turan – Umut Bulut. Szöv. kapitány: Abdullah Avci

G.: Van Persie 17., Narsingh 93.

ÉSZTORSZÁG–ROMÁNIA 0–2 (0–1)

Tallinn. V: Mazics (szerb)

Észtország: Pareiko – Jääger, Morozov, Klavan, Teniste – Dmitrijev – Puri (Kink, 76.), Vassiljev, Vunk (Voskoboinikov, 61.) – Oper, Ojamaa (Lindpere, a szünetben). Szöv. kapitány: Tarmo Rüütli

Románia: Pantilimon – Matel, Chiriches, Goian, Rat – Bourceanu, C. Lazar (Pintilii, 66.) – Torje, Grozav, Cr. Tanase – Marica (Niculae, 85.). Szöv. kapitány: Victor Piturca

G.: Torje (55.), Marica (75.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.