Korábban megírtuk: a Vas megyei beruházási tervek egy éve váltak ismertté, ugyanakkor hosszas információgyűjtéssel az ágazati szereplők megtudták, a 900 ezer tyúk tartására alkalmas létesítmény mellett még két másik telepet kívántak tető alá hozni. Minden jel arra utal, hogy a német befektető, Stefan Pohlmann magyarországi stratégiájának eleve része lehetett, hogy a beruházás tényleges nagyságrendjéről az érintettek lehetőleg minél később értesüljenek.
Az ágazat szereplői ugyanakkor a hosszas szakmai egyeztetések és az információgyűjtés során rájöttek, valójában mekkora volumenű beruházásra készül a német üzletember. A Farm Tojás-csoportnak pedig sikerült kivásárolnia a tojófarmok felhúzására megvásárolt területeket, valamint a Duna Tojás Kft.-ként bejegyzett vállalkozást, amelyet a beruházások megvalósítására alapítottak.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!