A bankfiókban is könnyen lebukhatnak az emberkereskedők

A szexuális kizsákmányolás leleplezéséhez akár egyetlen e-mail-cím is hozzásegítheti a hatóságot.

Magyar Nemzet
2020. 08. 12. 7:30
Embercsempészek áldozatai. A „kereskedés” más kategória Forrás: police.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakmai összegzés ugyanakkor rámutat, hogy a különböző tényezőket egyszerre, együttesen kell vizsgálni. Egy-egy részlet önmagában ebben az esetben sem lehet elegendő a helyzet tisztázásához.

Különbség

Az embercsempészet és az emberkereskedelem között az a legfontosabb különbség, hogy az embercsempészet sértettje az állam, célja pedig külföldi állampolgár határon belülre juttatása. Ez szükségképpen együtt jár a határ átlépésével. Az emberkereskedelem sértettje ehhez képest bármilyen korú, nemű, etnikai hovatartozású személy, a bűncselekmény célja pedig az adott személy kizsákmányolása. Itt a határátlépés lényegtelen.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.