A vajdasági képviselőház elnöke egy szerdai megemlékezésen ezt annak kapcsán mondta, hogy aznap reggel a horvátországi Károlyvárosban (Karlovacon) őrizetbe vették Josip Boljkovac volt horvát belügyminisztert.
„Nem szabad megengedni, hogy együttélésünket a történelem sötét foltjai árnyékolják be” – jelentette ki Egeresi Sándor, arra utalva: a horvát hatóságok azért vették őrizetbe Boljkovacot, a húsz éve függetlenné vált Horvátország első belügyminiszterét, mert fennáll a gyanú, hogy 1945 májusában háborús bűncselekményeket követett el a civil lakossággal szemben, pontosabban hogy ő a felelős a Duga Resa melletti Vidankánál meggyilkolt 21 ember sorsáért.
A második világháború végén Josip Boljkovac volt a hírhedt OZNA kommunista titkosrendőrség károlyvárosi parancsnoka, és két másik társával együtt azzal gyanúsítják, hogy parancsnoki minőségében személyi felelősség terheli a partizánoknak és az OZNA-nak a térségben elkövetett tömeggyilkosságaiért.
Az 1944/45-ben ártatlanul kivégzett vajdasági áldozatok emlékére rendezett szabadkai megemlékezésen Egeresi Sándor azt mondta: „a legfontosabb az, hogy őszintén és nyíltan egymás szemébe tudjunk nézni, mert ez Szerbia európai jövőjének záloga”.
A második világháború végén, Szabadka felszabadulását követően, az egykori téglagyár területén, előzetes bírósági tárgyalás és ítélet nélkül több száz – a felállított emléktábla szerint 852 –, többségében magyar, de rajtuk kívül zsidó, német, horvát, bunyevác és szerb embert végeztek ki a partizánok, csakúgy mint a Szabadka közelében fekvő Bajmokon, ahol 560 ember volt a megtorlás áldozata.
A szabadkai rendezvényen közös egyházi szertartással emlékeztek meg az ártatlanul kivégzett áldozatokról a katolikus, a református, az evangélikus egyházak, továbbá a zsidó hitközség és az iszlám közösség képviselői.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban