Az első tízben öt volt parlamenti képviselő kapott helyet, míg öten újak. A második helyen Bárdos Gyula, a párt országos tanácsának elnöke szerepel, a harmadikon pedig Farkas Iván gazdasági és régiófejlesztési alelnök. Csáky Pálnak, az MKP volt elnökének a 10. hely jutott a választási listán. A listára függetlenként több ismert szlovákiai magyar személyiség is felkerült.
Czibula Ádám, a révkomáromi Selye János egyetem hallgatói önkormányzatának az elnöke a 11. helyen van. Megtalálható a névsorban Szarka Tamás, a Magyarországon népszerű Ghymes együttes zenésze, illetve Novota János, a dunaszerdahelyi DAC labdarúgócsapat volt kapusa és Erdélyi Géza nyugalmazott református püspök. A 150 tagú listán – ennyi a szlovákiai parlament képviselőinek száma – négy roma jelölt is van.
„Szeretnénk hangsúlyozottan megszólítani a romákat és felvállalni problémáik kezelését, megoldását” – fogalmazott Berényi. A lista utolsó négy helyét saját kérésükre a Via Nova ICS, a párt ifjúsági szervezetének képviselői foglalják el. A pártelnök azt mondta: az MKP célja, hogy visszajusson a parlamentbe. Elismerte, hogy a lista összeállítása „nagy viták eredménye”. „Nagy lépést tettünk a fiatalítás és a megújulás felé. Személyesen a döntéssel elégedett vagyok. Most már a választókon múlik, értékelni fogják-e ezt” – szögezte le Berényi.
Az országos tanács megvitatta a választási programot is, a legfőbb választási téziseket, amelyeket január elején véglegesítenek. „A népszámlálás eredményeinek ismeretében választási programunk hitelesebb lehet” – vélekedett Berényi.
„Választási programunk gerincét a gazdaság, a régiófejlesztés, a szociális terület és a egészségügy fogja alkotni. A célunk az, hogy Dél-Szlovákia érdekképviselete lényegesen javuljon. Szeretnénk felvázolni az utat az eddigi leépüléstől a gyarapodás és a fejlődés irányába, s konkrét célkitűzésekkel elérni, hogy az, ami a fejlesztéseknél megilleti az ország északi régióit, az most már igenis illesse meg a déli részeket is” – jelentette ki Farkas Iván.
A tavalyi parlamenti választáson az MKP 4,33 százalékot kapott, ami nem volt elég a törvényhozásba való bejutáshoz. Felmérések szerint az MKP támogatottsága mostanában 4-5 százalékot mutat. Szlovákiában jövő március 10-én lesznek idő előtti választások, mert Iveta Radicová kormánya október elején az euróövezeti mentőcsomagról szóló, bizalmi szavazással összekapcsolt parlamenti voksoláson megbukott.