A tárgyaló felek kifejezték reményüket, hogy a hétfőn sorra kerülő belgrádi parlamenti szavazáson nem változik meg a mára körvonalazódott és a vitában megerősítést nyert szerb rehabilitációs törvénytervezet, amely most már nem alkalmazza a kollektív bűnösség elvét, és ezáltal Magyarországnak sem lesz oka vétót emelni Szerbia EU-tagjelölti státuszának elnyerése ellen.
Orbán Viktor, Martonyi János és Pásztor István leszögezték: a vajdasági magyarságnak és Magyarországnak is az az érdeke, hogy Szerbia – a lehető legnagyobb mértékben illeszkedve az európai értékrendbe – folyamatosan közeledjen az Európai Unióhoz.
Martonyi János az észak-koszovói helyzettel kapcsolatban megismételte: Magyarország nem lát okot arra, hogy az ottani problémák miatt ellenezze Szerbia EU-tagjelöltségét. Pásztor István kiemelt fontosságúnak nevezte több határon is átívelő beruházás megvalósítását: így az Ásotthalom–Királyhalom határátkelő ügyét, a Szeged–Röszke–Horgos–Szabadka–Csikéria–Bácsalmás–Baja vasútvonal újjáélesztését és az óbecsei fürdőberuházást.