Kiálltak a magyar forradalmárok mellett

A kommunista diktatúra áldozataira emlékeztek Nagyváradon, ahol a Balsai-bizottság három jogi szakértője tartott előadást Tőkés László európai parlamenti képviselő meghívására.

tt
2012. 02. 27. 16:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) hétfői sajtóközleménye szerint Tőkés László, a szervezet elnöke
szerint joggal vetődik fel a kérdés, hogy „mikor tudjuk már végre tűzre vetni a kommunizmus bűnös korszakát, amely rossz gyümölcsöt termett és amelynek gyümölcsei a mi szánkban is megkeseredtek”.

Felszólalásában Tőkés állást foglalt az 1989-es romániai népfelkelés forradalmárai mellett, akik huszonkét évvel a rendszerváltozás után „igen fonák” helyzetbe kerültek. A romániai posztkommunista rendszer ugyanis előbb kedvezményeket adott, hogy elhallgattassa a rendszer ellenzőit, majd felhígította a forradalmári státust azzal, hogy mindenféle kétes hátterű tagnak, volt titkosszolgálatinak is ilyen igazolványt adott.

„Most, amikor a rendszernek már nincs szüksége rájuk, mindent eltörölnek, mondván, hogy túl sok a csaló” – mondta Tőkés, aki szerint ez csak Romániában történhet meg. Horváth Attila, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Állam és Jogtudományi Karának docense adatokat ismertetett hallgatóságával a kommunizmus idején Magyarországon kivégzett, bebörtönzött, meghurcolt áldozatok számát illetően.

Juhász Imre, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának adjunktusa szerint az új magyar alaptörvénnyel sikerült végre lezárni a posztkommunista korszakot. Mint mondta, az Orbán-kormány prioritásai között szerepel a kommunista bűnök elkövetőinek beazonosítása és felelősségre vonása, ezért emelték a magyar jogrendbe azt a nemzetközi egyezményt, amely szerint az emberiség elleni bűncselekmények nem évülnek el.

Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság büntetőkollégiumának emeritus tanácselnöke, a Balsai-bizottság vezetője szerint a 2006-os brutális rendőri fellépés azt bizonyítja, hogy a kommunizmus szelleme még mindig kísért Magyarországon.

A résztvevők megkoszorúzták a kommunizmus áldozatainak emlékére állított nagyváradi emléktáblát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.