András Zoltán, a település polgármestere elmondta, mintegy hatvan hivatásos és önkéntes tűzoltó, valamint önként jelentkezett civil felügyeli továbbra is a területet, hogy a helyenként még füstölő csutakok ne kapjanak újra lángra.
A polgármester az erdészek becsléseire hivatkozva mondta el, hogy a tűz mintegy százhektáros területre terjedt ki, aminek nagyobb része fiatal fenyőerdő volt. Az oltásban a Hargita megyei hegyimentő szolgálat szerdán bevetett nyolckerék-meghajtású quadjai bizonyultak rendkívül hatékonynak. Ezekkel vizet tudtak szállítani a nehezen megközelíthető helyekre is.
„Szenzációs volt megtapasztalni a segítők összefogását” – jegyezte meg András Zoltán polgármester, aki az önkéntes tűzoltók segítségét is méltatta. Az alcsíki régió településeinek önkéntes tűzoltócsapatai egymást váltva biztosították, hogy mindvégig mintegy százan küzdjenek a helyszínen a lángokkal.
Alina-Maria Ciobotariu, a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője az Agerpres hírügynökségnek elmondta, szerdán háromszor is eleredt az eső Kászonaltíz térségében, de csak kis mennyiségű csapadék hullott, amely nem nyújtott jelentős segítséget a tűzoltóknak. Szerdán egy repülőt is a helyszínre vezényeltek, hogy a levegőből figyeljék meg, hány gócpontban kell még beavatkozni, és azokból milyen irányba terjed a tűz.
A katasztrófavédelem egyébként szerdán helyszíni koordinációs pontot hozott létre, ugyanis – amint arról a Hargita Népe napilap csütörtökön beszámolt – rendkívül nehéznek bizonyult az egymástól távol dolgozó tűzoltó csoportok összehangolása. A térség kis részét fedik le a mobilhálózatok, és a domborzati viszonyok miatt a rádió adóvevők is alig voltak használhatók.