A Malom és a Csókás fürdő kalákában – önkéntes munkával – készült el, amelyen 33 magyarországi és mintegy 200 helyi önkéntes vett részt. A magyarországi Ars Topia Alapítvány tájépítészei 12 éve dolgoznak Erdélyben, minden alkalommal más-más helyszínen építenek új fürdőt – közölte a Kovászna megyei tanács sajtóközleményben.
Az alapítvány munkatársai Kovászna megyében második alkalommal tartottak fürdőépítő kalákát, amelynek során természetes anyagokat használtak a tájba illő építkezési mód figyelembe vételével.
Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke elmondta: a kalákamozgalom felélesztése az elmúlt 10 évben Erdély-szerte összefogja a közösséget. „A népi fürdők a székelyföldi örökség részét képezik, és büszkeséggel tölt el az a tudat, hogy az elmúlt években számos hagyományos népi fürdő megújult, újjáépült” – mondta.
Herczeg Ágnes, az Ars Topia Alapítvány kurátora szerint a több mint egy évtizednyi kalákázás arra buzdítja az embereket, hogy tegyék félre önös érdekeiket.
Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke, aki maga is besegített a munkába, a székely szolidaritás megnyilvánulásának nevezte a kalákát.
A hétvégén avattak fel egy másik jelentős beruházást, amelynek nyomán megújult a háromszéki Kovászna és Kézdivásárhely városokat összekötő megyei út. A DJ 121 jelzésű út 17 kilométerének megújítása 15,5 millió euróba került, amit a megyei tanács az európai uniós alapokból finanszírozott. A térségben ez az elmúlt évek egyik legjelentősebb beruházásának számít.