Börtönbe küldenék, aki az autonómiát hirdeti

A nyíltan magyarellenes Bogdan Diaconu fenyegetve érzi magát.

NT
2014. 06. 02. 14:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tervezet szerint tilos lenne ezeket az eszméket gyűléseken, rendezvényeken, vitákon, politikai vagy civil kezdeményezések révén népszerűsíteni. A tiltást megszegő magánszemélyeket a törvény egytől öt évig terjedő börtönbüntetéssel sújtaná, az ellene vétő szervezeteket pedig feloszlatná.

A magyarellenes írásairól és törvénykezdeményezéseiről hírhedt képviselő hétfői sajtóértekezletén azt fejtegette, hogy Romániát erősödő szakadár törekvések fenyegetik, ezért olyan eszközökre van szüksége, amelyek megakadályozzák, hogy a területén működő és Magyarország támogatását élvező szervezetek a területi autonómia eszméjét terjesszék.

Hangoztatta, hogy a Krím félszigetnek a közösségi önrendelkezés ürügyével történt orosz annektálása veszélyes precedenst teremtett, amely más szakadár törekvéseket is felbátorít. Szerinte Románia máris a magyar szélsőségesség veszélyével szembesül, hiszen a magyar miniszterelnök – állította Diaconu – országa hivatalos külpolitikájává tette a külhoni magyarok területi autonómiájának támogatását, a Fidesz pedig befutó helyeket biztosított EP-listáján a szerbiai, romániai és ukrajnai autonómiapárti szervezetek képviselőinek.

Diaconu szerint a bukaresti kormánykoalícióban részt vevő Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) is Orbán Viktor szövetségesévé vált, átvette Budapest „szakadár nézeteit”, hiszen törvénytervezetet készül beterjeszteni a területi autonómiáról. Szerinte mindez Románia integritását veszélyezteti, törvénytervezetének elfogadása viszont lehetővé tenné ennek a veszélynek az elhárítását.

Diaconu egy másik törvényjavaslatát márciusban nagy többséggel fogadta el a román szenátus. A képviselő olyan jogszabályt javasolt, amely megkönnyítené Tőkés László EP-képviselő román állami kitüntetésének visszavonását arra hivatkozva, hogy az ország nemzetállami, egységes jellegét bíráló kijelentést tett. A jogszabály ügyében a képviselőháznak kell majd kimondania a döntő szót.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.