Eleinte az ország nagy részén több órára kisüt a nap, a Nyugat-Dunántúlon lehet nagyobb területen több felhő. Délutántól másutt is felhősödés kezdődik, de nem lesz teljesen zárt a felhőzet. Főleg északon kisebb eső is előfordulhat. A középső országrészben időnként megélénkül az északnyugati szél. A hőmérséklet délután 16 és 21, késő este 7 és 12 fok között alakul.
A nyugat-európai anticiklon peremére kerül térségünk, egy-két fokkal melegebb levegő érkezik fölénk. A hajnalra foltokban képződött köd a délelőtt folyamán mindenütt feloszlik.
Pénteken már melegfronti hatásra számíthatunk. Emiatt az érzékeny szervezetűeknél fejfájás, migrén, szédülés, vérnyomás-ingadozás, fáradékonyság jelentkezhet. Nőhet a reakcióidő. Változatlanul a parlagfű pollenszemeit regisztrálták legnagyobb mennyiségben – pollenszórása azonban fokozatosan tovább csökken, koncentrációja átlagban hétfőn még elérte a magas szintet, kedden csak közepes volt. Közepes mennyiségben volt még jelen néhány helyen a pázsitfűfélék virágpora. Legfeljebb alacsony koncentrációban volt még jelen a csapdákban a csalánfélék, az üröm, a libatopfélék, a fészkesvirágzatúak, az útifű, a kender, a lórom és az esernyővirágzatúak pollenje. A kültéri allergén gombák mennyisége továbbra is nagyon magas.
Szombaton a gomolyfelhő-képződés mellett több órára kisüt a nap. Elszórtan alakulnak ki záporok, nagyobb eséllyel a keleti országrészben. Az északnyugati, északi szél főként a nyugati és a középső tájakon több helyen megerősödik. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 6 és 11, a legmagasabb nappali hőmérséklet 16 és 22 fok között alakul.
Vasárnap eleinte a gomolyfelhő-képződés mellett hosszabb napos időszakok is várhatók, majd a nap második felében észak felől vastagabb, de nem zárt felhőzet érkezik fölénk. Számottevő csapadék nem valószínű. Több helyen megélénkül az északnyugati, északi szél. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 5 és 10, a legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 19 fok között alakul.