Pénteken még egy magassági hidegörvény és a hozzá kapcsolódó nedves szállítószalag okoz változékony, többnyire felhős időt. Napközben elszórtan, este a Dunántúlon a szállítószalag mentén átmenetileg többfelé várható eső, záporeső, de nagyobb mennyiségű csapadék ott sem valószínű.
Szombattól nagy kiterjedésű anticiklon épül ki Közép-Európa térségében, a leszálló légmozgások lesznek meghatározók. A magasnyomás peremén észak, északkelet felől egyre szárazabb levegő áramlik hazánk fölé, emiatt mindenütt megszűnik a csapadék, és sokat süt majd a nap. Az északi, északkeleti szél szombaton főként a Nyugat-Dunántúlon és északkeleten, vasárnap pedig kiemelten a Tiszántúlon erősödik meg időnként.
A jelenlegi számítások szerint kedden érkezik markánsabb hidegfront észak felől, amelynek hatására sokfelé viharossá fokozódik a szél, és a hét közepére mérséklődik a nappali felmelegedés.
Délkelet felől átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, de eleinte nyugaton, majd keleten néhány órás napsütés is lehet. Napközben elszórtan, estétől a Dunántúlon több helyen várható eső, záporeső. Az északi, északkeleti szél megélénkül, nyugaton eleinte meg is erősödik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 1 és 5 fok között valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között alakul. A következő 24-36 órában fronthatás nem veszi igénybe szervezetünket.