Eleinte a Kisalföld kivételével vastag, réteges felhőzet borítja az eget, majd délután szakadozottá válik a felhőtakaró, estére pedig a felhők nagy része feloszlik. Délelőtt elsősorban a Dél-Alföldön, majd délután már inkább a Dél-Dunántúlon fordulhat elő kisebb eső. Az északi, északkeleti szél nagy területen erős, a Nyugat-Dunántúlon, a Nagykunságon, valamint a Nyírségben időnként viharos lesz, csak késő délután mérséklődik jelentősen a légmozgás. A hőmérséklet kora délután 11, 18 fok között valószínű, északkeleten a magasabb, délnyugaton az alacsonyabb értékekkel. Késő este 7, 12 fok várható. A Kárpát-medencétől délre lévő hidegörvény csütörtökön néhány fokkal enyhébb, de nedves levegőt szállít térségünk fölé.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén csütörtök éjfélig: az északi, északkeleti szelet nyugaton, északkeleten és az Alföld középső részén a nap első felében még viharos lökések kísérhetik, de a legerősebb széllökések várhatóan 70 km/h alatt maradnak.
Fronthatással ugyan nem kell számolni, a légkör magasabb szintjein zajló többfokos melegedés miatt viszont az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál melegfronti hatások tapasztalhatók majd. Egyebek között fejfájás, teljesítőképesség-csökkenés, vérnyomásváltozás tapasztalható, de akár ingerlékenyebbekké is válhatnak.
A Kárpát-medence felett átvonuló hidegfront átmenetileg ismét csökkenti a pollenkoncentrációt. Elsősorban a platán, illetve helyenként még a nyír, a tölgy, valamint az eperfafélék virágpora lehet jelen tüneteket okozó közepes mennyiségben, magas koncentrációt azonban az elkövetkező napokban valószínűleg nem érnek el. A kőris, a fűz, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan alacsony marad. Előfordulhat még a juhar, a nyárfa, a gyertyán, a bükk, a dió, valamint a pázsitfűfélék pollenjéből is egy-egy szem a levegőben. A kültéri allergén gombák koncentrációja jellemzően alacsony.