Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Pest megyére, valamint Budapestre adták ki a talaj menti fagy miatti figyelmeztetést. Vas és Zala megyére a viharos szél miatt adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Az erőteljes gomolyfelhő-képződésből eleinte nagyobb eséllyel a Dunántúlon és az északkeleti, keleti megyékben alakulnak ki záporok, utóbbi tájakon zivatarok is. Az intenzívebb záporokat jég-, illetve hódara kíséri. Éjszaka átmenetileg egyre többfelé kiderül az ég.
Szerdán a napsütés mellett hozzávetőleg a Szécsény–Budapest–Pécs-vonalban képződik több gomolyfelhő, és főként arrafelé számíthatunk záporokra, egy-egy zivatarra. Ugyanakkor az Alföld fölé zártabb, réteges felhőzet is sodródik, amelyből a délkeleti, keleti határ közelében alakulhat ki néhol gyenge eső.
Az északnyugati, szerdán északira, északkeletire forduló szél nagy területen megerősödik, a Nyugat-Dunántúlon és az északkeleti határ közelében olykor viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és 6 fok között alakul, de az Északi-középhegység völgyeiben ennél néhány fokkal hidegebb időre van kilátás. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 11 és 16 fok között várható.
Észak- és Közép-Európa felett markáns magassági teknő, a talaj közelében pedig a hozzá tartozó nagy kiterjedésű ciklonális mező alakítja az időjárást. Emiatt térben és időben is gyakran változik a felhőzet, és több helyen fordul elő eső, záporeső, Skandináviában és a magasabb tájakon hózáporok is kialakulnak. A Brit-szigetek feletti középponttal anticiklon helyezkedik el Északnyugat-Európában.
A leszálló légmozgásnak köszönhetően a szárazföld nyugati tájain általában napos, csendes, eseménytelen az idő, csupán a magasnyomás peremén – főként az Ibériai-félszigeten – több a felhő, de számottevő csapadékról nem érkezik jelentés. A hőmérséklet csúcsértéke hozzávetőleg a kontinens északi felén jellemzően 5 és 14 fok között alakul. Dél felé haladva nagyrészt 15-24 fokot mérnek. A legmelegebb a Mediterráneum nyugati részében van, ahol a délutáni órákban nem ritka a 25-28 fok sem. A Kárpát-medence időjárását szerda estig a fentebb említett magassági teknő határozza meg.