Napközben nyugaton és a keleti tájakon hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, de a középső országrészben estig sok lesz a felhő, és ott több helyen, másutt néhol alakul ki eső, záporeső. Az északnyugati, északi szél a középső országrész kivételével többfelé megerősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 16, 22 fok között alakul. Késő estére 12, 17 fok közé hűl le a levegő. Nem valószínű veszélyes időjárási jelenség.
Erős hidegfronti hatás miatt az érzékenyeknél fejfájás, migrén, szédülés, illetve vérnyomás-ingadozás jelentkezhet. Erősödhetnek a reumatikus fájdalmak, hosszabbá válhat a reakcióidő, fokozódhatnak a görcsös megbetegedések.
A pázsitfűfélék pollenkoncentrációja jellemzően a közepes-magas tartományban alakul. A csalánfélék pollenje az ország nagy részén várhatóan eléri a tüneteket okozó közepes mennyiséget. A lórom és az útifű koncentrációja alacsony, helyenként közepes szintű. A tavasszal virágzó fák pollenszezonja véget ért, már csak a kevésbé jelentős allergénnek számító fenyőfélék virágpora érhet el esetenként közepes mennyiséget. Kisebb mennyiségben előfordulhat még a levegőben a bodza, a dió, az eperfafélék, valamint a ciprus- és tiszafafélék virágpora, emellett megjelentek a hárs és a bálványfa pollenszemei is. A kültéri allergén gombák koncentrációja elérheti a közepes-magas, esetleg a nagyon magas szintet is.