Kezdetben erősen felhős vagy borult lesz az ég, de már reggeltől nyugat felől elkezdődik a felhőzet csökkenése. A Duna vonalában késő délelőtt süt ki a nap, a keleti határszélen pedig késő délutánig, estig felhős idő lesz. Eleinte sokfelé, majd egyre inkább csak keleten várható nagy területen eső, zápor. Délután a Dunántúlon és a középső országrészben néhol futó záporok is lehetnek. Az északnyugati szél több helyen megélénkül. A hőmérséklet délután 17, 22, késő este 11, 16 fok között alakul.
A kritériumok szerinti veszélyes időjárási esemény nem várható. Heves zivatar nem lesz, de napközben a Dunától keletre kialakulhat néhol zivatar szélerősödés (55-65 km/h) kíséretében.
Hidegfront vonul át felettünk, emiatt hosszabbá válhat a reakcióidő, és erősödhetnek a reumatikus panaszok. Csütörtökön napközben viszont már enyhébb levegő érkezik fölénk, így az időjárási hatásokra különösen érzékenyeknél melegfront jellegű hatás jelentkezhet fejfájás, migrén, álmatlanság, illetve vérnyomás-ingadozás formájában.
Az elkövetkező napokban elsősorban a pázsitfűfélék és a fenyőfélék, valamint az eperfafélék pollenkoncentrációja érheti el a tüneteket okozó közepes, vagy helyenként akár a magas szintet. A nyír, a kőris, a tölgy és a platán szezonja a végéhez közeledik, virágporuk mennyisége valószínűleg jellemzően alacsony marad. Elkezdődött viszont a csalánfélék, a lórom és az útifű virágzása, pollenkoncentrációjuk azonban csak lassan emelkedik, a héten várhatóan alacsony marad. Alacsony koncentrációban előfordulhatnak még a levegőben a fűz, a dió, a vadgesztenye, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszemei is. A kültéri allergén gombák koncentrációja helyenként elérheti a közepes-magas szintet is.