A Dunántúl északnyugati, nyugati részén megélénkül a déli szél, másutt mérsékelt marad a légmozgás, szélerősödés csak zivatar környezetében lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 26 fok között alakul, késő estére 14-19 fokig hűl le a levegő. A hét utolsó munkanapján akár már 30 fok is lehet.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén kedd éjfélig: kedd délután, kora este az Északi-középhegységben és a Dunántúl keleti részén kialakulhat egy-egy zivatar, kritériumokat – 2 centiméternél nagyobb jég, 90 kilométer per óránál erősebb szél – elérő veszélyes időjárási jelenség nélkül.
Habár fronthatással nem kell számolni, a légkör magasabb szintjein zajló többfokos melegedés miatt az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál melegfronti hatások tapasztalhatók: egyebek között fejfájás, teljesítőképesség-csökkenés, vérnyomásváltozás, de akár ingerlékenyebbekké is válhatunk.
Az esős idő és az erős szél országszerte csökkenti a pollenkoncentrációt. Az elkövetkező napokban elsősorban a pázsitfűfélék pollenje lehet jelen helyenként tüneteket okozó közepes koncentrációban, a magas szintet azonban valószínűleg sehol sem éri el. Elkezdődött a lórom, az útifű és a csalánfélék virágzása, pollenjükből azonban egyelőre jellemzően csupán egy-egy szem fordul elő a levegőben, koncentrációjuk csak lassan emelkedik, a héten várhatóan alacsony marad. A tavasszal virágzó fák pollenszezonja a végéhez közeledik, bár a tölgy és a nyír virágporából még egy-egy szem előfordulhat a levegőben. A kevésbé jelentős allergének közül a fenyőfélék, valamint az északi országrészen az eperfafélék pollenkoncentrációja érhet el még közepes szintet. A kültéri allergén gombák koncentrációja jellemzően alacsony, bár helyenként elérheti a közepes, sőt akár a magas vagy nagyon magas szintet is.