A Dunántúl nagy részén többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt hosszabb-rövidebb napos időszakokra is számíthatunk. Több helyen valószínű eső, zápor, elszórtan zivatarok is kialakulnak, néhol felhőszakadás is lehet. A déli, délnyugati szél többfelé megélénkül, a zivatarokat erős vagy viharos széllökések kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet 15 és 21 fok között valószínű, késő estére 10, 14 fok közé hűl le a levegő.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén vasárnap éjfélig: a déli óráktól elszórtan valószínű zivatar kialakulása. A zivatarhoz lokálisan felhőszakadás (15-20 mm csapadék), átmenetileg erős vagy viharos (50-65 km/h) széllökés, egy-egy helyen jég (jellemzően 1 cm alatti átmérővel) is társulhat.
Habár fronthatással nem kell számolni, az időjárás-változásokra különösen érzékenyen reagálóknál fejfájás, teljesítőképesség-csökkenés, levertség, fáradékonyság jelentkezhet, főleg a felhős, csapadékos időszakokban. A változékony idő hangulatváltozást, esetenként ingerlékenységet is kiválthat.
Az esős idő és az erős szél országszerte csökkenti a pollenkoncentrációt. Az elkövetkező napokban elsősorban a pázsitfűfélék pollenje lehet jelen helyenként tüneteket okozó közepes koncentrációban, a magas szintet azonban valószínűleg sehol sem éri el. Elkezdődött a lórom, az útifű és a csalánfélék virágzása, pollenjükből azonban egyelőre jellemzően csak egy-egy szem fordul elő a levegőben, koncentrációjuk csak lassan emelkedik, a héten várhatóan alacsony marad. A tavasszal virágzó fák pollenszezonja a végéhez közeledik, bár a tölgy és a nyír virágporából még egy-egy szem előfordulhat a levegőben. A kevésbé jelentős allergének közül a fenyőfélék, valamint az északi országrészen az eperfafélék pollenkoncentrációja érhet el még közepes szintet. A kültéri allergén gombák koncentrációja jellemzően alacsony, bár helyenként elérheti a közepes, sőt akár a magas-nagyon magas szintet is.