Szárazföldünk középső, keleti, valamint déli területének időjárását anticiklon alakítja. A leszálló légmozgásoknak köszönhetően általában kevés a felhő, napos az idő, csapadékról nem érkezik jelentés. Ugyanakkor kontinensünk nyugati és északi vidéke fölött többközéppontú ciklonrendszer található. Emiatt Észak- és Nyugat-Európa nagy része fölött erősen felhős az ég, és többfelé esik az eső, záporeső.
A legmagasabb nappali hőmérséklet a nyugati esős tájakon az ilyenkor megszokottnál több fokkal hűvösebb, általában 14 és 22 fok között változik. Ennél jóval melegebb van a fent felsorolt napos tájakon, ahol a délutáni órákra nagy területen 26 és 31 fok közé melegszik fel a levegő. Péntek estig a Kárpát-medence fölé egyre melegebb, továbbra is száraz léghullámok érkeznek, marad a nyárias idő.
Túlnyomóan derült, napos, száraz idő várható, csak pénteken estefelé lesz a Dunántúlon több a gomolyfelhő, és akkor ott néhol zápor, egy-egy zivatar is kialakulhat. A déli, délkeleti szél főleg a Dunántúlon élénkül meg, a Kisalföldön meg is erősödik, másutt mérsékelt marad a légmozgás.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 17 fok között valószínű, de északkeleten néhol ennél hidegebb lesz. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 28 és 32 fok között alakul.
Nyári hétvégére számíthatunk, a nyár szinte minden „kellékével”: napsütéssel, záporral, zivatarral.
A jelentős időjárás-változást okozó időjárási frontok a hétvégén elkerülik térségünket. Meleg, és egyre nedvesebb levegő lesz felettünk, amely az év ezen időszakában erőteljesebb nappali gomolyfelhő-képződéshez, záporok, zivatarok kialakulásához vezethet.
Szombaton elsősorban a nyugati és középső tájainkon valószínű zápor, zivatar, vasárnap már nyugaton a legkisebb az esélye a csapadéknak, legalábbis a jelenlegi modellszámítások szerint.
Az erőteljes gomolyfelhő-képződésből eleinte főként nyugaton, később többfelé várható zápor, zivatar. Jelentős (legalább napi 5 mm) mennyiségű csapadék az ország területének 55 százalékán valószínű. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13, 18 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23, 30 fok között várható.
Front nincs a térségünkben, ám a gyors melegedés az érzékenyebb szervezetűekre megterhelő lehet. Náluk a melegfrontokkal együtt járó tünetek jelentkezhetnek: fáradékonyság, szédülés; a reakcióidő is hosszabb lesz a megszokottnál.
Az elkövetkező napokban, ahogy tovább melegszik az idő, a pollenkoncentráció emelkedése várható. Elsősorban a pázsitfűfélék pollenje lehet jelen magas koncentrációban, sőt helyenként a nagyon magas szintet is elérheti. A lórom és az útifű virágporának mennyisége lassan emelkedik, helyenként már tüneteket okozó közepes szintű lehet.
A csalánfélék pollenje már az ország nagy részén várhatóan eléri a közepes koncentrációt. A tavasszal virágzó fák pollenszezonja a végéhez közeledik, már csak a kevésbé jelentős allergénnek számító fenyőfélék virágpora lehet jelen közepes, esetleg magas mennyiségben.
Alacsony koncentrációban előfordulhat még a levegőben a bodza, a dió, az eperfafélék, valamint a ciprus- és tiszafafélék virágpora. A kültéri allergén gombák koncentrációja az esős időszak után emelkedik, elérheti a közepes, magas, esetleg a nagyon magas szintet is.