Napok óta változatlan kontinensünk időjárási helyzete. Markáns frontzóna húzódik hozzávetőleg a 60. szélességi kör mentén; ettől északra, a Skandináv-félsziget nagy részén 10, sőt többfelé 5 fok alatt marad a legmagasabb hőmérséklet. Ettől a zónától délre egyre melegebb az idő. Bár a napsütés nem zavartalan, és a délutáni órákban többfelé alakul ki zápor, zivatar, a hőmérséklet a délutáni órákra 16, 23 fok közé emelkedik. Ennél magasabb értékeket csak Pireneusi-félszigeten mérnek, ott 25, 30 fok is előfordul. Péntek estig egyelőre a Kárpát-medencében sem lesz lényeges időjárás-változás, markáns légköri front nem ér el bennünket, de napközben labilissá válik a légtömeg, ami kedvez a zivatarok kialakulásának.
A több órás napsütés mellett csütörtökön és pénteken is több helyen erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Főként kora délutántól a késő esti órákig elszórtan alakulnak ki záporok, zivatarok. Kis valószínűség mellett néhol továbbra is lehet felhőszakadás, jégeső. Éjszaka megszűnik a csapadék, és a felhőzet nagy része is feloszlik, reggelre többfelé kiderül az ég. Napközben helyenként megélénkül az északi, északkeleti szél, zivatar környékén átmenetileg erős vagy viharos széllökés is lehet.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet szeszélyes eloszlásban 4, 11 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 20, 25 fok között várható.
A főként a délutáni órákban elszórtan kialakuló zivatarokhoz megerősödő vagy viharossá fokozódó szél (50-75 km/h), jégeső (jellemzően 1-2 cm alatti méret) és rövid idő alatt 20-30 mm-t elérő csapadék társulhat.
Csütörtökön a Duna vonalának térsége, míg pénteken általában a Dunántúl és a délkeleti országrész jelölhető esetleg ki, mint olyan terület, ahol nagyobb eséllyel alakulnak ki zivatarok. Csütörtökön északnyugaton, míg pénteken a középső, északkeleti országrészben kevésbé jók a zivatarok kialakulásának feltételei.