Kedden a Dunától keletre késő estig többfelé várható zivatar, amelyhez felhőszakadás (30 mm-t meghaladó csapadék), viharos szél (60-80 km/h) és jégeső (1-2 cm körüli átmérő) társulhat. Az Északi-középhegységben egyes zivatarcellákból rövid idő alatt 50 mm fölötti csapadék is lehullhat.
Délután, este az ország délnyugati, déli megyéiben egy-egy heves zivatar is kialakulhat (széllökés > 90 km/h, jégátmérő > 2 cm, 30 mm körüli lokális csapadék) , illetve nagyobb bizonytalanság mellett a zivatarok időszakos vonalba rendeződésére is van esély ezeken a területeken, a vonal környezetében viharos (75-90 km/h) széllökések is kialakulhatnak.
Másodfokú riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékre, elsőfokú van érvényben Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Baranya, Tolna, Somogy, Pest megyékre és a fővárosra.
Az előttünk álló éjszaka elsősorban a Dunántúlon, illetve északkeleten fordulhatnak elő elszórt zivatarok szélerősödés (45-65 km/h) kíséretében. Szerdán napközben elszórtan számíthatunk zivatarokra viharos szél (60-75 km/h), kisebb méretű jég (1 cm alatti átmérő) és néhol intenzív csapadék (10-25 mm) kíséretében.
Az erőteljes gomolyfelhő-képződésből kedden legnagyobb eséllyel északon és keleten, illetve a déli határ mentén várható zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás, jégeső kíséretében. Éjszaka kezdetben keleten, majd északnyugaton számíthatunk záporra, néhol zivatarra.
Szerdán a vastagabb felhőzet a Dunántúlon lesz, ott további csapadék valószínű. Keleten gomolyfelhős, napos idő várható főként a délutáni órákban kialakuló záporral helyenként zivatarral. A délnyugati, nyugati szél megélénkül, néhol megerősödik, zivatarok környezetében átmenetileg viharossá fokozódik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 18 és 25 fok között valószínű, nyugaton lesz a hűvösebb idő.
Front nincs felettünk, de a magasban fölénk érkező, pár fokkal hűvösebb levegő miatt a gyenge hidegfrontokkal járó tünetek jelentkezhetnek. Az ilyen változásokra érzékenyeknél gyakori a fejfájás, migrén, erősödhetnek az ízületi fájdalmak, a görcsökkel járó megbetegedéseknél nagyobb eséllyel jelentkezhetnek görcsök. A reakcióidő hosszabb lesz a megszokottnál.
A nyáriasan meleg idő után, a hét közepén átvonuló hidegfront május utolsó és június első napjaira 5–6 fokos lehűlést hoz, ugyanakkor naposabb, szárazabb időre van kilátás. Az előrejelzések szerint a front előtt is többfelé zavarják, akadályozzák az aktuális mezőgazdasági munkákat záporok zivatarok. A frontot is sokfelé kíséri csapadék.
Péntektől azonban előreláthatólag már kevésbé meleg, szárazabb levegő érkezik fölénk, több napsütés várható, csak kevés helyen eshet. Mivel akkor tartósan erős szél sem valószínű, a permetezéshez mindenképpen kedvezőbbek lesznek a feltételek. Az ország nagy részén jó esély van 5–7 napos csapadékmentes időre. A lehűlés következtében a hőmérséklet pár fokkal a sokévi átlag alá csökken.