Túlnyomóan borult lesz az ég, országszerte számíthatunk kiadós esőre, sőt a Tiszántúlon zivatar is kialakulhat. Az északi, északnyugati szél nagy területen lesz viharos. A legerősebb széllökések a Dunántúlon és helyenként északkeleten lehetnek, amelyek sebessége megközelítheti, nyugaton meg is haladhatja a 100 km/h-t. A hőmérséklet csúcsértéke 9, 16 fok között valószínű, északkeleten lehet kissé melegebb. Késő este 8, 13 fok várható.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén csütörtök éjfélig: Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Hajdú-Bihar megyében citromsárga, a többi megyében pedig narancssárga. Viharos szél és sokfelé nagy mennyiségű csapadék várható. Csütörtök késő délutántól, estétől a keleti, délkeleti országrészben jelentősen mérséklődni kezd a szél, másutt a légmozgás mérséklődése csak a péntekre virradó éjjel valószínű.
Szél: A Dunántúlon egész nap szinte mindenütt lehet számítani 70-80 km/h feletti széllökésekre, az Alpokalján, a Dunántúli-középhegység térségében és a Balaton környékén 90-100 km/h-t meghaladó lökések is lesznek. A Dunától keletre inkább csak az északkeleti megyékben várható gyakori viharos (70 km/h feletti) széllökés, errefelé néhol – főként Sátoraljaújhely környékén – szintén előfordulhat 90 km/h feletti szélroham.
Csapadék: Csütörtök éjfélig a Dunántúlon, a Dél-Alföldön és az északkeleti megyékben területi átlagban 20-30 mm-t meghaladó mennyiségű esőre van kilátás. Délután a Tiszántúlra zivatarok érkezhetnek, amelyekből kisebb körzetekben szintén előfordulhat nagyobb mennyiségű csapadék, rövid idő alatt.
Zivatar: Délután a Tiszántúlon fordulhat elő néhány – nem heves – zivatar.
Megjegyzés: Mediterrán ciklon alakítja időjárásunkat, emiatt az előrejelzett csapadék mennyiségében, illetve területi eloszlásában és a valóság között jelentős eltérés adódhat.
Egyre inkább melegfronti tünetekre számíthatunk. Sokaknál előfordulhat fejfájás, migrén, szédülés, az átlagosnál fáradékonyabbak lehetünk, ingadozhat a vérnyomás. A reakcióidő hosszabb lesz a megszokottnál.
Az elkövetkező napokban elsősorban a pázsitfűfélék, valamint az eperfafélék pollenkoncentrációja érheti el a tüneteket okozó közepes, vagy helyenként akár a magas szintet. A nyír, a kőris, a tölgy és a platán szezonja a végéhez közeledik, virágporuk mennyisége valószínűleg jellemzően alacsony marad. Elkezdődött viszont a csalánfélék, a lórom és az útifű virágzása, pollenkoncentrációjuk azonban csak lassan emelkedik, a héten várhatóan alacsony marad. Alacsony koncentrációban előfordulhatnak még a levegőben a fűz, a dió, a vadgesztenye, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszemei is. A kültéri allergén gombák koncentrációja helyenként elérheti a közepes-magas szintet is.