Délelőtt mindenütt napos idő várható, majd délutántól többfelé erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és estig a Dunántúlon, valamint az északi országrészben szórványosan várható záporeső, zivatar, egy-egy helyen felhőszakadás, jégeső is előfordulhat. Az északira forduló szél több helyen megerősödik, zivatar környékén viharos széllökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 28, 33 fok között várható. Késő estére 21, 28 fok közé hűl le a levegő.
Ma a nap második felében észak, északnyugat felől hidegfront lép a légterünkbe, amely a friss számítások szerint az ország nagyobb részén (legalább 50-70 százalékán) szárazon vagy számottevő (1-2 mm-t sem elérő) csapadék nélkül vonul át, mögötte péntekre mindenütt megszűnik a hőség.
A front mentén, illetve előtte előbb északon, északnyugaton, késő este már a déli megyékben is lehet helyenként (körülbelül az ország 10-25 százalékán) zivatar. A zivatarokhoz viharos (60-90 km/h) széllökés, intenzív csapadék (rövid idő alatt 15-20 mm-t meghaladó mennyiségű) és jégeső társulhat. Kis valószínűség mellett egy-egy helyen felhőszakadás (30 mm fölötti csapadék) és heves kísérőjelenségek (90-100 km/h-s szélroham, 2 cm-nél nagyobb átmérőjű jég) is kísérhetik a zivatarokat.
Eleinte még nem várható fronthatás, de csütörtökön délutántól már egyre többfelé jelentkezhetnek az északnyugat felől közeledő hidegfront élettani hatásai. Az esetleges fejfájás, migrén, vérnyomás-ingadozás hátterében légköri okok is lehetnek. A sokfelé nagyon erős UV-B sugárzás miatt 11 és 15 óra között lehetőség szerint kerüljük a tűző napsütést. Fontos, hogy a meleg időben a szokásosnál is több vizet fogyasszunk!
A meleg nyári időben emelkedik a pollenkoncentráció. Elsősorban a pázsitfűfélék virágpora lesz jelen magas, sőt helyenként nagyon magas mennyiségben. A csalánfélék pollenkoncentrációja várhatóan országszerte eléri a tüneteket okozó közepes szintet, a lóromé és az útifűé jellemzően az alacsony-közepes tartományban alakul. Általában alacsony koncentrációban jelen van a hárs, a bálványfa és a pillangósvirágúak virágpora is, emellett a fenyőfélék, a bodza, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenjéből is lehet egy-egy szem a levegőben. A kültéri allergén gombák koncentrációja jellemzően az alacsony-közepes tartományban alakul, de várhatóan emelkedni fog és helyenként elérheti a magas-nagyon magas szintet is.