Izland fölött ciklon örvénylik, amelynek hatására ott, valamint a hozzá tartozó frontok mentén – főként Izlandon és a Brit-szigetek térségében – erősen felhős az ég, és többfelé esik az eső. Szintén alacsony nyomású mező helyezkedik el Ukrajna fölött, emiatt Kelet-Európa nagy részén sok a felhő, és több helyen fordul elő eső, záporeső, helyenként zivatar is kialakul. Ugyanakkor a Skandináv-félszigettől a Benelux államokon át egészen a Pireneusi-félszigetig, valamint az Urál előterében anticiklon alakítja az időjárást. A felsorolt területeken általában kevés a felhő, csupán Franciaország térségében növekszik meg időnként erősebben a felhőzet, de csapadékról csak elvétve érkezik jelentés.
A legmagasabb nappali hőmérséklet Európa nagy részén általában 16 és 24 fok között változik. Ennél hűvösebb a Skandináv-félsziget északi vidékén, melegebb pedig a Pireneusi-félsziget déli tájain, valamint az Urál előterében van.
Kedd estig a Kárpát-medence fölé már szárazabb levegő áramlik, kissé erősödik a nappali felmelegedés.
A változó felhőzet mellett kedden is több-kevesebb napsütés várható. Holnap már csak helyenként lehet zápor, illetve a nyugati és a keleti határszélen néhol zivatar is előfordulhat. Kezdetben az északi, északnyugati szél többfelé megélénkül, majd éjszakától mindenütt mérséklődik a légmozgás. Zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 20 és 25 fok között alakul.
Alapvetően napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel. Az időszak kezdetén és végén néhol, közte szórványosan számíthatunk záporra, zivatarra. Lassan, napról napra kissé erősödik a nappali felmelegedés.
Jelentős mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területének 10 százalékán valószínű.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a 8, 13 fokról az időszak végére 12, 17 fok közé emelkedik. A legmagasabb nappali hőmérséklet kezdetben 22, 27, szombaton már 25, 29 fok között várható.