Kedd éjszaka többnyire gyengén felhős idő várható, majd napközben többórás napsütésre, nappali gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Helyenként – nagyobb eséllyel a Dunántúl északi felén és az Északi-középhegység térségében – zápor, zivatar is kialakulhat. A szél csak zivatarok környékén erősödhet meg átmenetileg. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 5 és 11 fok között valószínű. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 26 fok között alakul.
A hét második felében túlnyomóan napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel. Az időszak elején helyenként zápor, zivatar kialakulhat, majd csapadék nem valószínű. Jelentős mennyiségű csapadék az ország területén nem várható. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a kezdeti 9, 14 fokról az időszak végére 12, 17 fok közé emelkedik. A legmagasabb nappali hőmérséklet eleinte 23, 28, majd 27, 30 fok között alakul.
Légköri front nem lesz felettünk, de a magasban egy-két fokkal enyhébb levegő áramlik a Kárpát-medence fölé. Gyenge melegfront jellegű hatással számolhatnak a különösen érzékenyek. Náluk előfordulhat fejfájás, migrén, illetve álmatlanság. Ingadozhat a vérnyomás, csökkenhet a koncentrálóképesség, mind az utakon, mind a munkában.
Az elkövetkező napokban ahogy melegszik az idő és mérséklődik a szél, ismét emelkedni fog a levegőben lévő virágpor mennyisége. Ugyanakkor a záporok, zivatarok környezetében átmenetileg csökken a pollenkoncentráció. Elsősorban a pázsitfűfélék virágporának mennyisége érhet el tüneteket okozó közepes, sőt helyenként magas szintet.
A csalánfélék, a lórom és az útifű pollenkoncentrációja várhatóan jellemzően alacsony marad. Alacsony koncentrációban előfordulhat még a levegőben a fenyőfélék, az eperfafélék, a dió, a bodza, valamint a ciprus- és tiszafafélék virágpora, emellett már megjelentek a hárs és a bálványfa első pollenszemei is.
A kültéri allergén gombák koncentrációja eleinte jellemzően az alacsony-közepes tartományban alakul, de várhatóan emelkedni fog és elérheti a magas, nagyon magas szintet is.