Északnyugat felől felszakadozik a felhőzet, egyre több helyen hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, de a Tiszántúlon estig sok lesz a felhő. A nap első felében a középső és keleti országrészben még többfelé várható eső, emellett szórványosan alakulhat ki zápor, helyenként zivatar. Csapadékra a legkisebb esély északnyugaton van délelőtt. Az északi, északkeleti szél megélénkül, nyugaton és északkeleten időnként meg is erősödik, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 26 fok között alakul. Késő estére 18 és 23 fok közé csökken a hőmérséklet.
A délelőtti órákig főként a Dél-Dunántúlon, a középső és északkeleti országrészben lehet esőre, záporra számítani. Helyenként további 15-20 mm-t meghaladó csapadék hullik, de egyes záporos gócokban 20-30 mm is lehullhat rövid idő alatt.
Ezt követően fokozatosan az ország keleti, északkeleti részére szorulhat vissza a kiterjedtebb csapadék. Ugyanakkor a déli óráktól főként délkeleten és a Dunántúlon helyenként zivatarok kialakulása várható. A Tiszántúlon, különösen az ország délkeleti határánál a zivatarokhoz rövid idő alatt 40-50 mm csapadék is társulhat. A Dunántúlon kialakuló zivatarokat helyenként 60 km/h-t meghaladó szél és 20 mm-t meghaladó csapadék kísérheti.
Bár a nagy meleg mindenütt megszűnt, a felettünk lévő viszonylag nedves levegő továbbra is fülledtséget okoz többfelé, csupán a nyugati, északnyugati területeken várható kisebb felfrissülés. A szervezetre ezért alapvetően melegfront jellegű hatást gyakorol a légkör. Ez különösen a szív- és érrendszeri megbetegedésben szenvedőknél jelenthet problémát, a szervezet hamarabb kifáradhat, jelentősen megnő a szédülés kockázata. Aluszékonyság, fáradékonyság másoknál is jelentkezhet, sőt migrén és fejfájás is gyakrabban fordul elő.