Az Alföldön és a Dél-Dunántúlon is fokozatosan megvastagszik a felhőzet, szűrt napsütés legtovább a Maros–Körös közén várható. Csütörtökre virradó éjszaka már országszerte borult idő valószínű, majd napközben az ország nyugati felében, illetve a Dél-Alföldön szakadozottabbá válik a felhőzet, de csak rövid időszakokra süthet ki a nap. Szerdán a látási viszonyok lassú javulása várható a Dunántúlon. Párás, ködös területek csütörtök délelőttig továbbra is előfordulnak, de a sűrű köd már kevésbé lesz jellemző.
A Dunántúlon nagy területen párás marad a levegő, néhol a köd is a megmarad, de csütörtökön javulnak a látási viszonyok. Eleinte az ország északi és nyugati részein, éjszakától azonban már másutt is több helyen várható kisebb eső, a párás helyeken szitálás is; csütörtökön napközben záporok is kialakulnak. A több csapadékra az északkeleti országrészben számíthatunk.
Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de éjjel a Tiszántúlon, csütörtök napközben a Nyugat-Dunántúlon élénkül meg az északi, északkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10, 14 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 15, 20 fok között valószínű, de a tartósan csapadékos északkeleti országrészben ennél hűvösebb is lehet. Csütörtökön napközben a záporok mellett főként a Dunántúl keleti részén, a Duna vonalában csekély valószínűséggel egy-egy zivatar is előfordulhat.
Kezdetben még többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, szórványosan eső, zápor is várható, majd szakadozik, csökken a felhőzet, és az időszak második felében a legtöbb helyen a ködfoltok feloszlása után több órára kisüt a nap, számottevő csapadékra nem kell számítani.
Jelentős mennyiségű csapadék (legalább napi 5 mm) az ország területének legfeljebb 10 százalékán lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet a kezdeti 8, 13 fokról 4, 9 fokig csökken. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 20 fok között alakul.
Klasszikus értelemben vett időjárási front nincs a közelünkben, így a következő másfél napban fronthatás sem veszi igénybe szervezetünket, de a felhős, borult, több helyen ködös, párás idő befolyással lehet majd hangulatunkra, közérzetünkre.
Az elkövetkező napokban a parlagfű pollenkoncentrációja várhatóan országszerte alacsony marad; bár helyenként – elsősorban az Alföldön – esetleg még mindig elérheti a tüneteket okozó közepes szintet. A többi nyáron jellemző allergén növény (pázsitfüvek, útifű, üröm, csalánfélék, libatopfélék, kenderfélék) pollenjéből jellemzően már csak egy-egy szem fordul elő a levegőben. A kültéri allergén gombák spóraszáma általában alacsony-közepes, de helyenként elérheti a magas szintet.