Csütörtökön a Dunántúlon borult volt az ég és sokfelé esett az eső, záporeső, keleten eleinte a változóan felhős ég mellett hosszabb-rövidebb időre kisütött a nap, majd ott is megnövekedett a felhőzet, és szórványosan alakult ki zápor, északkeleten néhol zivatar. A hőmérséklet csúcsértéke a Dunántúlon 12 és 15, a Duna-Tisza közén 16 és 24, keleten még 25 és 29 fok között változott. Éjszaka borult maradt az ég, többfelé esett az eső. Hajnalra 10 és 16 fok közé hűlt le a levegő. A ma reggelig lehullott csapadék mennyisége a Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében 10 és 35, másutt 2 és 9 mm között volt. Délelőtt folytatódott a borult idő, elsősorban a Dunántúlon esett többfelé az eső. A hőmérséklet 11 órakor 10 és 20 fok között változott, délkeleten emelkedett 20 fok közelébe.
A főváros külterületén csütörtökön a hőmérséklet napi középértéke 13,4 fok volt, ez 4,0 fokkal alacsonyabb, mint a sokévi átlag.
Ma délután, este az Alföld déli és keleti részén dél felől helyenként zivatarok kialakulására lehet számítani. Zivatarokat viharos szél (60-90 km/h), illetve jégeső (jégátmérő 1-2 cm körül), valamint lokálisan nagyobb mennyiségű csapadék (20-30 mm-t meghaladó) kísérheti.
Az esti órákban a Dunántúl térségét dél felől egy nagy kiterjedésű, zivatarokkal kísért csapadékrendszer éri el. Az éjszaka folyamán a csapadékrendszer a Dunántúl északi részeire, illetve az ország középső részei fölé is áthelyeződik. A csapadékrendszerből szombat délelőttig nagy területen 20 mm-t meghaladó csapadék várható. A zivatarokhoz kapcsolódó felhőszakadásból lokálisan ennél nagyobb mennyiség is hullhat, így szombat reggelig a Dunántúlon néhol az 50-60 mm-t is meghaladhatja.
Szombaton az országban elszórtan kialakulhatnak zivatarok, elsősorban a Dunántúl déli felén, illetve északkeleten intenzívebb zivatarok is lehetnek, amelyekhez akár 70-90 km/h-s széllökés és jégeső is társulhat.