Négyféleképpen mondták ki: „olimpiai bajnok vagyok”

Vajon az olimpiai bajnoki cím olyan, mint a doktori? Aranyszavak Dél-Koreából a rövid pályás váltótól.

Radványi Benedek
2018. 02. 22. 14:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Határtalan vidámsággal érkezett az interjúzónába a rövid pályás gyorskorcsolya sporttörténelmet író magyar férfiváltója, amely hazánk első téli olimpiai bajnoki címét szerezte. Ha az előző mondatot visszaolvassa, talán borsódzik a háta, de azt se szégyellje, ha elsírja magát. (Bevallásuk szerint a fiúk és a vezetőség tagjai is így tettek a jégpályán és mellette.)

Az előző gondolat mentén arra voltunk kíváncsiak, hogy – nagyjából fél órával azután, hogy biztossá vált a győzelem – mi zajlik le bennük, ha ők is hangosan kimondják: olimpiai bajnok vagyok.

A váltó befejező embere felé nyújtottam először a diktafont. „Liu Shaolin Sándor, olimpiai bajnok” – mondta, mintha egy függőségeket feldolgozó közösség bejelentkező körében lenne. „Szia, Sándor!” – köszönt vissza a túlvégről Knoch Viktor. „Ez honnan jött?” – vette vissza a szót Sanyi, utalva arra, hogy még nem igazán tudta feldolgozni. „Nagyon jó érzés ezt most hallani, és akkor is az lesz, amikor behívnak majd a tévéstúdióba minket, és azt fogják mondani, hogy olimpiai bajnok vagyok” – viccelődött szokásos stílusában.

Testvére, Shaoang következett: „Olimpiai bajnok vagyok” – mondta viszonylag könnyedén, hatalmas mosolyt eleresztve a végén. „Ezt név elé lehet írni, mint a doktort? – vágott közbe Burján Csaba.

„Majd az ajtómra is fölvésem.”

De ő sem úszta meg, hogy konkrétan kimondja. „Olimpiai bajnok vagyok, Burján Csaba. Ennyi. Ezután csak így mutatkozom be!” – bökte ki, s véletlenül se gondolják, hogy nagyképűnek tűnt.

Knoch Viktor, aki a negyedik olimpiáján szerepelt, így fogalmazott: „Nem tudom, mit mondjak. Nekem kell pár nap, hogy ezt felfogjam. Mondtam előtte a többieknek, hogy

tökmindegy hányadikok leszünk, elsírom magam, és összecsuklom.

Kilenc napot vártunk az elődöntő és a döntő között, ami nagyon szokatlan, általában egy esténk van. Olyankor az ember nem is tud annyira foglalkozni vele, pörög még a verseny, az egyénire is koncentrálni kell, úgyhogy nekem nagyon nehéz volt ez a kilenc nap. Nem érzek semmit, egyszerűen kell egy kis idő, hogy ezt felfogjam.”

Burján Csaba később még hozzátette: „Mindenki ezt kérdezi tőlünk, hogy érezzük magunkat, de mi sem tudjuk. Nem lehet ezt megválaszolni.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.