Határidőnaplót választani egyenlő azzal, hogy az ember évről évre próbálja kivédeni a giccs támadását. Ha nem érjük be egy egyszerű, célszerű darabbal, és híres festők műveit sem hurcolnánk magunkkal szívesen egy egész éven át, akkor szinte csak agyonretusált tájfotók, cuki kisállatok és elcsépelt életbölcsességek közül válogathatunk. De évek óta kapható például Paolo Coelho-idézetekkel kidekorált napló is. Ha mégsem a mesterrel szeretnénk tölteni 2016-ot, akkor jövőre már választhatjuk a Magvető Kiadó „könyvnoteszét” is.
A kiadó legismertebb szerzőinek sorai, kéziratai, portréi mellett a naptár tartalmaz minden információt, amely a kiadó szerint a könyvszerető olvasónak fontos lehet. Például antikváriumok, galériák és kulturális intézmények címeit, és néhány szót az írókról. Szokatlan, de ennek az irodalmi naptárnak címe is van, amely nem véletlenül nagyon találó, ugyanis Esterházy Péter adta: A napok iszkolása. Végül is mi más lehetne a címe egy naptári évnek?
Nem a Magvető Kiadó az első kiadó, aki naptárkészítésre adta a fejét, hogy ezzel a szerzőit is népszerűsítse. A Két egér gyerekkönyvkiadó például minden évben felkér magyar illusztrátorokat, hogy egyedi naptárborítókat tervezzenek. Nem irodalmi téma, de magyar fejlesztés a Slow Budapest naptárja is, amely egyben egy kis életvezetési tanácsadó; időnként figyelmeztet arra, hogy lassítsunk, és kezdjünk el élni.

Képek és videó is előkerült a tiszavasvári vonatbalesetről