Miután beszabadultunk mi magunk is a tudományos show-ra, még akkor sem húzhattuk elő magunkból a gyermeket, aki a súlytalanságtól az időjárás-jelentésig mindent kipróbál, mert az igazi gyerekek már mindent elfoglaltak. Viszont a Tesla transzformátor működését, a rácson túli műszerből kicsapó villámokat mi is megnéztük. A csillagászat, az űrkutatás, a Szigetköz mocsárvilágának érzékletes, víz alatti élménye mind helyet kap a régi fargerendák alatt, melyek közül az egyikre ezt az évszámot vésték az ácsok: 1751. Akkor épült ugyanis a régi gabonaraktár.
Szabó Gábor fizikus, a Szegedi Tudományegyetem rektora felidézte az újságíróknak a szegedi víztorony avatásának történetét. Zielinski Szilárd, a vasbetonból épült víztorony tervezője az 1904-es avatáson egyedül állt nyugodtan az általa tervezett torony alatt, míg a szegediek tisztes távolból figyelték az új építményt. Egyáltalán nem voltak biztosak abban, hogy a vasbeton torony meg tud maradni a levegőben. Szabó Gábor azt üzente, mindenki álljon az alá, amit létrehozott, és amiért vállalja is a felelősséget.
A mosonmagyaróvári intézmény megálmodóinak célja, hogy aki betér a Futurába, játszva, élményszerűen tanuljon, tanulva játsszon, és megszeresse a természetet, a tudományt, a tudást is. „ Aki nem tudja elmondani azt, amit tud, úgy, hogy egy utcaseprő is megértse, az nem is tudja igazán. Ha majd a természet megismerésének és az ismeretek alkalmazásának kérdései állnak annyira az érdeklődés terében, mint a politikaiak, megérkezett a várt boldog kor” Ezek ugyan a nagyszerű tévéfizikus, Öveges professzor szavai, de akik a Futurát létrehozták, ezekkel a mondatokkal ismertetik a Futura alapgondolatát.
A négy őselemre( tűz, víz, levegő, föld) alapuló interaktív játéktér és természettudományos show kabala állata a szigetközi északi pocok, akiről negyven perces, a helyszínen megtekinthető filmet készített Mosonyi Szabolcs operatőr-rendező A jégkorszak vándora címmel. A nagy lelkesedésben Bulányi Zoltán cukrász jóvoltából a nagy alkalomra még meggyes-almás-csokis-gesztenyés Futura szelet, sőt alkoholmentes Futura Laisz András-koktél is született. Amikor a mosonmagyaróvári születésű Brasch Bencét, a Csillag születik egyik sikeres felfedezettjét megláttuk a fizikusok között a nagyteremben, azt hittük Futura-dal is született, de nem. Igaz, van szignál, de azt vártuk, hogy Brasch Bence énekel valami szép természettudományosat. Ha még egyszer arra járnánk, szívesen tesztelnénk a Dunakutató batiszgráfot, a suttogó tükröt, vagy mosnánk folyómedret, szimulálnánk földrengést, magmaáramlást, imbolygó zsombékokat, sétálnánk egyet a Holdon, fölkapaszkodnánk Jákob létráján, vezetnénk Boeing737-es gépet, sőt monocikliznénk is egyet akár. A felnőtt belépődíj hétköznapokon 1500 Ft, hétvégén 1750 Ft, a gyermek- és nyugdíjas jegy 1200 Ft, de van családi jegy is.