A teljesen átláthatatlan párizsi közlekedés végzetes bedugulása és az esetleges atrocitások elkerülése érdekében a rendőrség soha nem látott erőket mozgósított. Szinte nem volt utca, ahol ne járőröztek volna a kékruhások. A metró egyes részeit időlegesen le is zárták a város szívében, hogy elkerüljék a tömeg lábatlankodását a kampánysátrak felállításánál. Jacques Chirac a sokat átélt République téren állította fel kampányközpontját, Le Penék pedig Párizson kívül, Saint Cloudban, a Nemzeti Front székhelyén várták az eredményeket. Ide – No press! felkiáltással, s azt kidobólegényekkel nyomatékosítva – újságíróknak tilos volt a belépés. Bár a felfordulás önmagáért beszélt, a köztársaságot jelképező szoborral szemben levő gyorsétterem kiszolgálója csak találgatta, hogy „politikai megmozdulás lesz”. A kampányról fogalma sem volt, az elnökválasztásról még kevésbé.
A francia alkotmánybíróság ismét felhívta a választók figyelmét arra, hogy semmilyen formában ne nyilvánítsák ki politikai hovatartozásukat az urnák közelében, ezzel ugyanis érvényteleníthetik voksukat – jelentette Marseille-ből tudósítónk, Tamács Csaba. A két héttel ezelőtti első fordulót követően a csatározásokból kiszorult balodalhoz hű választók körében ugyanis elterjedt az az inkább komikusnak mondható elképzelés, hogy gumikesztyűben, orrcsipesszel fognak a köztársaság, valamint a demokrácia érdekében Jacques Chiracra szavazni. A független szavazóbizottság tagjai viszont nem fognak kesztyűs kézzel bánni a szabályt megszegőkkel, ha kell, ki is vezettetik a rendbontókat a szavazóhelyiségekből – szólt a felhívás.
A déluán 5 órakor mért 67,6 százalékos részvételi arány alátámaszthatja a közvéleménykutatók, a Sonda Ipsos és a Sofres legújabb felméréseit, e két intézet ugyanis mintegy 80 százalékos részvételre számít. A nagyvárosokban este 6 és 8 óra között zárják az urnákat. Mintegy 41 millió választópolgár hivatott eldönteni, ki töltse be a legmagasabb közjogi méltóságot Franciaországban.