Kan Naoto tokiói sajtóértekezletén hangsúlyozta: a fukusimai atomerőműben a márciusi pusztító erejű földrengés és tengeri szökőár okozta baleset súlyosságából ítélve a jövőben nem tartható fenn a szigetország eddigi atomenergia-politikája. „Ki kell találnunk egy olyan társadalmat, amely meglehet nélküle” – tette hozzá a nukleáris energiából előállított elektromos áramra utalva.
Kan Naoto kiemelte azt is, hogy alapjaiban kell felülvizsgálni a japán energetikapolitikát, amely a fukusimai erőműbaleset előtt még azt tűzte ki célul, hogy 2030-ra emeljék 50 százalékra az atomenergia részarányát az összes energiaforráson belül a tavalyi közel 30 százalékról. A politikus korainak tartotta, hogy céldátumot jelöljenek ki a nukleáris energiától történő végső megszabadulásra. Japánnak jelenleg 54 atomreaktora van, de közülük 35-öt leállítottak földrengések vagy karbantartás miatt. A japán kormányfő már stresszteszteket rendelt el a reaktorok ellenálló képességének vizsgálatára, s ezek eredményétől függ, hogy a létesítményeket újraindítják-e.
(MTI)
Csökkenteni kell a függőséget
Csökkentené országa függőségét a nukleáris energiától Kan Naoto japán kormányfő, aki szerdán olyan társadalom kiépítését jelölte meg célként, amely végül teljesen megszabadulhat az atomenergia használatától.
2011. 07. 13. 12:55
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!