A japán energiatermelő szerint nem történt radioaktív szivárgás. A hűtési rendszer üzemzavarát jelezték a műszerek, ezért döntöttek arról, hogy kézi vezérléssel hajtják végre az atomerőmű egyes reaktorának leállítását – ez várhatóan közép-európai idő szerint délután két órára fejeződik be. Japán hírügynökségi jelentések szerint a hűtőfolyadék-tartályban, ahol a vészhelyzetekre szánt tartalékot (bórsavas vizet) tárolják, szombatra virradóra átmenetileg csökkent a nyomás, aminek következtében működésbe lépett a riasztórendszer. Később a nyomás helyreállt, de a szakemberek azért vannak a reaktor leállítása mellett, hogy kiderítsék az üzemzavar okát.
A Tokiótól 350 kilométerre nyugatra fekvő Ohi atomerőműben legutóbb öt éve történt komolyabb rendkívüli esemény, 2006 márciusában az egyik hulladékfeldolgozó épületben megszólalt a tűzjelző. Tüzet nem észleltek, de némi füst megjelent, és az ott dolgozókat evakuálták.
A Kansai Electric 11 reaktorblokkot üzemeltet 3 atomerőműben Fukui tartományban, a Japán-tenger partján. Az Ohi atomerőműnek négy nyomott vizes blokkja van, ezeket 1977 és 1992 között helyezték üzembe. A 2011. március 11-én bekövetkezett pusztító, 9-es erősségű földrengés és az azt követő szökőár súlyosan megrongálta a Fukusima–1 atomerőművet, s ezt követően a Japánban üzemelő 54 nukleáris energiablokk gyakorlatilag kétharmadát leállították.
(MTI)
Üzemzavar miatt leállítják a reaktort
Műszaki hiba miatt leállítanak egy nukleáris reaktort az Ohi atomerőműben Japánban, Fukui prefektúrában – jelentette be szombaton a létesítményt üzemeltető japán Kansai Electric Power Company.
2011. 07. 16. 10:40
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!