A Bundeswehr telephelyeinek bezárása politikai értelemben biztosan logikusnak tűnik. A védkötelezettséget felszámolták, a haderő 250 ezerről 170 és 185 ezer közötti szintre zsugorodik. Thomas de Maizière (CDU) védelmi miniszter szerdán bejelentette: a négyszáz telephelyből 31-et a jövőben bezárnak, 33-ban pedig már csak legfeljebb 15 személy fog dolgozni.
Egyes esetekben a döntés már nem olyan egyértelmű. Ráadásul olyan városok, mint Sigmaringen, a maga 16 ezer lakosával rászorul a katonákra, hiszen igen sok munkahely függ tőlük.
A Stehle pékségben, amely nem messze található a Graf Stauffenberg laktanyától, két katona vásárol. Egyelőre. „A katonák igen fontos kuncsaftjaink” – mondja az eladónő. Ha a laktanya bezár, akkor egész családok fognak elköltözni. Egész lakónegyedek jövője miatt kell aggónunk – érvelt az eladónő.
A sigmaringeni reakciók azért olyan hevesek, mert a védelempolitikai szakértők az utolsó pillanatig biztosra vették, hogy a laktanya léte nem forog veszélyben. Túl fontosnak tűnt a telephely, eddig itt állomásozott a 10. páncéloshadosztály parancsnoksága. Sokan legfeljebb azt feltételezték, hogy a hadosztály törzsét áthelyezik Bajorországba. Ebben az esetben kétszáz katonát veszítettek volna, így mind az 1860-at.
Eddig a nyilvántartásban 394 Bundeswehr-telephellyel számoltak, a jövőben csak 264 marad. Pedig csak 31 telephelyet zárnak be. Ez egyrészt a laktanya fogalmának újradefiniálására vezethető vissza – minden olyan Bundeswehr-ingatlan annak számít, ahol legalább 15 személy dogozik. Másrészt néhány (13) laktanya bezárása még Peter Struck (SPD) miniszter idejére (2002–2005 között – a szerk.) vezethető vissza. Ráadásul öt olyan telephelyet is felvettek a listára, mint a Schleswig-Holsteinben fekvő Jagel, mely eddig más laktanyáknál szerepelt a nyilvántartásban.
(Focus – focus.de)
Gyermekpornográfia miatt tartóztattak le egy borsodi férfit